Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki

Mario Vargas Llosa

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki

42,90 zł

2874

Miłość, która naznacza los. Kobieta, która jest zdolna do wszystkiego

Szelmostwa, które doprowadzają mężczyznę do granic szaleństwa. Życie Ricarda wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby jako nastolatek nie poznał niegrzecznej dziewczynki. Od pierwszego spotkania przez niemal pięćdziesiąt lat ukochana będzie bez uprzedzenia pojawiać się i równie niespodziewanie znikać z jego życia. Każdy jej powrót – w Limie, Paryżu, Londynie, Tokio i Madrycie – zbiegnie się z odsłoną kolejnej sceny w dziejach najnowszej historii świata. Femme fatale jak tajemniczy demiurg decyduje o życiu Ricarda, jest wszystkimi kobietami na raz, pozostając jednocześnie tylko niegrzeczną dziewczynką.

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki to historia miłości, inspirującej, toksycznej i perwersyjnej, która nadaje życiu sens, a zarazem bezlitośnie go odbiera.

Książka została wyróżniona w 48. edycji Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę 2007 roku.

Znak
Oprawa: Twarda, wydanie trzecie

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania:
2007-09-12

ISBN: 978-83-240-1866-6

Opracowanie graficzne
Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Travesuras de la Nina Mala

Liczba stron: 336

Znak

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Mario Vargas Llosa o swojej książce

To studium miłości odciętej od całej mitologii romantycznej (…) Mieści się w niej wiele, wszystko co jest związane z naturą człowieka: instynkt, seks, namiętność, także ta duchowa, fantazmaty, które kształtują nasze relacje, czynią nas lepszymi czy gorszymi ludźmi.

Twarda, wydanie czwarte

42,90 zł

2874