Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat

Julian Palacios

Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat

49,90 zł

3429

Książka Juliana Palaciosa to skarbnica wiedzy na temat Pink Floyd i jednego z najczęściej mitologizowanych bohaterów rock and rolla.

Kiedy Syd Barrett założył Pink Floyd, był studentem akademii sztuk pięknych. Po sławę sięgnął jeszcze przed 20. urodzinami, gdy wraz z Rogerem Watersem, Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem występował na scenie kultowego londyńskiego klubu UFO. Jego błyskotliwe teksty i tworzona pod wpływem narkotyków muzyka stały się stemplem rodzącego się ruchu psychodelicznego.

Syd Barrett & Pink Floyd. Mroczny świat to efekt 10 lat pracy. Znajdziecie tutaj liczne wypowiedzi czołowych postaci londyńskiej bohemy oraz kolegów Syda z zespołu. Wszyscy oni szczerze opowiadają o tragicznej przemianie swego przyjaciela – niezwykłego człowieka, który podbijając nowe tereny artystycznej ekspresji, przegrał walkę z wewnętrznymi demonami.

Fascynujący portret kształtującej się kontrkultury oraz opowieść o narodzinach i zmierzchu brytyjskiego Lata Miłości.

SQN
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-79245-00-0

Liczba stron: 592

SQN

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Rok wydania: 2015

Wiesław Weiss, “Teraz Rock”

"Dobrze, że powstała książka, która portretuje Barretta tak wnikliwie."

Tomasz Budzyński, Armia

"Porywająca książka o najbardziej tajemniczym i najoryginalniejszym artyście w świecie muzyki rockowej."

Andrzej Łakomy, Zespół Another Pink Floyd

"Za każdym razem kiedy gramy starsze utwory Pink Floyd, które skomponował Syd, publiczność reaguje entuzjastycznie. Jestem pewien, że tak samo zareagują fani Barretta i Floydów na tę biografię."

Jacek Nizinkiewicz, “Rzeczpospolita”

"Trudno uwierzyć, że w Polsce nie ukazała się dotychczas biografia Syda. Czekałem na tę książkę długimi latami i się nie zawiodłem. Porusza bardziej niż historie wszystkich członków Pink Floyd razem wziętych."