Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii

Michael Evans

Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii

33,99

 

Zgon monarchy stanowił dramatyczny moment o zasadniczych konsekwencjach dla państwa. Śmierć króla Harolda pod Hastings czy Ryszarda III pod Bosworth oznaczała koniec dynastii. Edward II, Ryszard II i Edward V zostali zamordowani, ale fortuna szybko się odwróciła od ich zabójców.

Śmierć królów to opowieść o średniowiecznych władcach Anglii i o tym, jak umierali: gwałtownie, przypadkowo, czasem z przyczyn naturalnych. Dowiadujemy się, jak świadkowie epoki i późniejsi pisarze, a wśród nich Szekspir, postrzegali monarchów i jak interpretowali ich – niejednokrotnie tragiczny – koniec.

Autor prezentuje wiele nieznanych szczegółów, symboli i znaczeń, którymi przesycona była duchowość angielskiego średniowiecza, dając dzisiejszemu czytelnikowi możliwość spojrzenia w odległą przeszłość i zrozumienia prawdy o niezmienności ludzkiej natury.

MICHAEL EVANS mieszka w Oksfordzie. Wykładał historię średniowiecza w Christ Church College w Canterbury. Obecnie jest pracownikiem naukowym uniwersytetu w Reading.

Wydawnictwo Astra
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-666-2591-4

EAN: 9788366625914

Tytuł oryginalny: The Death of Kings. Royal Deaths in Medieval England

Liczba stron: 316

Format: 14.8x20.5cm

Cena detaliczna: 54,99 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka