Skóra Fascynująca historia Odkrywczy sposób rozumienia skóry

Yael Adler

Skóra Fascynująca historia Odkrywczy sposób rozumienia skóry

37,90 zł

2430

 

Aksamitna, jedwabista, delikatna – każdy z nas chciałby mówić tak o swojej skórze, tymczasem bywa, że rzeczywistość odziera nas ze złudzeń. Wychodzimy ze skóry, by była piękna i miła w dotyku nie mając nawet świadomości, jak wielką krzywdę robimy jej czasami tzw. pielęgnacją.

Problemy skórne to dla wielu największy problem. Największy nie bez przesady, bo to istotnie największy organ, jaki ma do dyspozycji człowiek.. Poznając jej tajniki, dowiesz się, jaki masz wpływ na to by, poczuć się w niej jak najlepiej.

Główne zadanie skóry to nie tylko mizdrzenie się atrakcyjną powierzchownością. To ciągłe nawiązywanie kontaktu i wchodzenie w interakcję z otoczeniem. Szereg tak ważnych zadań jak : pomiary temperatury, wydzielanie wody i innych substancji oraz pobieranie światła i przekształcania je w ciepło. Oprócz tego za pomocą komórek zmysłowych, włosków i receptorów skóra bada też cały czas, czy na zewnątrz jest wietrznie, zimno, a może sucho; czy dany przedmiot jest szorstki czy gładki; miękki czy twardy; spiczasty czy obły. Bo często już przez skórę czujemy, czy nam coś odpowiada, czy nie.

Autorka odpowiada na pytania:
Jak zadbać o higienę, nie podrażniając skóry?

· Jaki wpływ ma na nią żywienie?

· Jak i dlaczego odbija się na niej stres?

· Czym zwalczać trądzik?

· Ile się opalać?

· Co daje kwas hialuronowy?

· Jak to jest z tatuażami?

· Jak odróżnić niepokojące znamiona od zwyczajnych?

· Strefy erogenne – obszar specjalnego zainteresowania

Skóra, choć lubi się chować pod makijażem, w najważniejszych dla nas fragmentach jest naga i bezbronna. Twarz, dłonie, dekolt, a często też ręce i nogi są wciąż na publicznym widoku. Tymczasem skóra co chwila płata nam figle. A to gdzieś się zaczerwieni, a to przesuszy, a to coś na niej wyskoczy. Przeczytaj tę książkę i odkryj chowane głęboko pod skórą tajemnice, by odetchnąć całą jej powierzchnią.

Feeria
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-722-9622-1

Tytuł oryginalny: Haut nah: Alles uber unser grobtes Organ

Liczba stron: 384

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Hanna Szymanderska