Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich dziełach

Joanna Łenyk-Barszcz, Przemysław Barszcz

Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich dziełach

46,44

 

Trzeci tom bestsellerowej serii omawiającej ukryte kody w dziełach arcymistrzów malarstwa i rzeźby.

•Henri de Toulouse-Lautrec - karzeł, brzydal, arystokrata, przenikliwy obserwator. Jakie tajemnice Moulin Rouge malarz zamieścił na swoich obrazach?

•Ogromna ludzka czaszka widoczna tylko pod odpowiednim kątem. Ambasadorowie Hansa Holbeina

•Kambodżańska świątynia Angkor jest największym kompleksem świątynnym na świecie. Co na jego ścianach robi jednak płaskorzeźba przestawiająca stegozaura? Czy dawni Khmerowie znali dinozaury?

•Rembrandt van Rijn Straż Nocna. Kim jest tajemnicza kobieta z drugiego planu, którą z mroku nieoczekiwanie wydobywa złota jasność? Opowieść o obrazie pociętym nożem przez szaleńca i oblanym kwasem przez fiksata.

•Niewiele brakowało, a Ekstaza św. Franciszka wylądowałaby na śmietniku. Zadziwiająca historia odkrycia jedynego obrazu El Greca w polskich zbiorach.

•Tamara Łempicka. Jak to możliwe, że w Polsce nie ma jej obrazów? I kto kupił wart ponad 16 milionów funtów portret artystki kabaretowej Marjorie Ferry?

Zabieramy cię w porywającą podróż tropami błysków geniuszu. Czytelnicy znajdą tu wszystko na co czekają; tajemnicę, tło historyczne i znaczeniowe tropy pozostawione przez artystów oraz zaskakujące konkluzje autorów książki, niestrudzonych detektywów historii.

Fronda
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-807-9853-3

EAN: 9788380798533

Liczba stron: 472

Fronda

Format: 150x220 mm

Cena detaliczna: 74,90 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem