Sabat czarownic

Graham Masterton

Sabat czarownic

6.7

(200 ocen) wspólnie z

42,90 zł

2996

 

Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika powieści historycznych, thrillerów oraz horrorów. Graham Masterton idealnie łączy elementy tych gatunków w jedną całość, tworząc pełną napięcia powieść, od której nie sposób się oderwać.

Akcja powieści "Sabat czarownic" rozgrywa się w Londynie w 1758 roku. Beatrice Scarlet, córka aptekarza, jest przełożoną w przytułku dla kobiet upadłych. Uwielbia swoją pracę, ponieważ daje jej poczucie, że robi coś dobrego dla innych. Jednocześnie pozwala jej nawiązać silne więzi z kobietami, które znalazły miejsce w jej przytułku.

Jedną z osób wspierających przytułek jest bogaty kupiec i handlarz tytoniem. Mężczyzna oferuje dziewczynom z przytułku normalną, stabilną pracę, która ma im pomóc wyjść na prostą. Gdy okazuje się, że siedem kobiet wysłanych do fabryki kupca przepada bez wieści, Beatrice zdaje sobie sprawę, że dzieje się tu coś niedobrego.

Kupiec twierdzi, że jej podopieczne były czarownicami, kobietami oddanymi szatanowi. Beatrice czuje, że w tej sprawie jest coś bardziej tajemniczego i mrocznego niż tylko czary.

Opinie o książce


Opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, która w swej istocie jest walką pomiędzy nauką a przesądami. Powieść historyczna z elementami rasowego horroru, tak cenionymi przez wielbicieli Grahama Mastertona.


Promoting Crime Fiction


Fanom niezłomnej detektyw Katie Magurie z pewnością spodoba się ta wycieczka w przeszłość - genialne pióro bestsellerowego autora horrorów nabiera tu jeszcze większego rozmachu!


The Sunday Times Crime Club


O autorze

Graham Masterton to znany na całym świecie autor horrorów, thrillerów, powieści sensacyjnych i historycznych. Jako autor horrorów zadebiutował w 1976 roku powieścią "Manitou". W swoim dorobku ma ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Zaliczają się do nich np. "Rytuał", "Susza", "Dom stu szeptów" czy "Festiwal strachu".

Albatros
Oprawa miękka

Liczba stron: 125

Albatros

Cena katalogowa: 42,90 zł

Rok wydania: 2022

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka