ROSJA. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921

Antony Beevor

ROSJA. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921

149,99 zł

11249

 

SPECJALNA EDYCJA LIMITOWANA – wielki powrót Antony’ego Beevora, który zapoczątkował kultową historyczną serię.

Krwawe narodziny sowieckiej Rosji to wstrząsająca lekcja dla świata

Rewolucja i wojna domowa, która odmieniła losy EuropyWyniszczające walki po upadku imperium carów. Dzika wojna domowa. Bezwzględny terror, jakiego nie znał świat. Nieludzkie okrucieństwa wobec mężczyzn, kobiet i dzieci. Rosja we krwi widziana oczami wszystkich, od robotnika na ulicach Piotrogrodu, przez oficera kawalerii na polu bitwy, po lekarza w improwizowanym szpitalu polowym.

Antony Beevor powraca w swej szczytowej formie. Tworzy portret konfliktu dawnego ładu z nowym bolszewickim porządkiem. Pisze dzieło przełomowe. Wykorzystuje oryginalne dowody z wielu archiwów. Dodaje nowe fakty. Testuje stare twierdzenia i obala mity narosłe po obu stronach rewolucyjnej barykady.


Porywająca lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć historię Rosji i burzliwy wiek XX


„ROSJA. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921” - więcej informacji od księgarni Matras


""ROSJA. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921"" stanowi powrót jednego z najbardziej cenionych historyków, Antony'ego Beevora, który przypomina szokujące wydarzenia, które miały miejsce w Rosji na początku XX wieku. Książka rzuca światło na brutalny konflikt, który zniszczył stare imperium carów, przekształcając go w sowiecką Rosję.

Beevor zawiera w swojej książce szczegółowy opis wojny domowej, która rozgorzała w Rosji po upadku cara. Ta dzika i bezwzględna wojna, charakteryzująca się nieopisanym terrorem i okrucieństwem, zmieniła losy Europy. Wszystko to przedstawione jest z perspektywy różnych osób, od prostego robotnika na ulicach Piotrogrodu, przez oficera kawalerii na polu bitwy, po lekarza w improwizowanym szpitalu polowym.

Autor w swoim stylu doskonale łączy drobiazgowe badania historyczne z opowieścią, która przyciąga uwagę. Wykorzystuje oryginalne dowody z wielu archiwów, ujawniając nowe fakty i kwestionując założenia, które przez lata były uważane za pewnik. Antony Beevor obala mity, które narosły po obu stronach barykady, prezentując prawdziwe oblicze rewolucji.

To powieść historyczna, która pozwoli czytelnikom lepiej zrozumieć skomplikowaną historię Rosji, a także wpływ, jaki te wydarzenia miały na kształtowanie XX wieku. ""ROSJA. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921"" to nie tylko książka dla historyków, ale także dla każdego, kto chce zrozumieć skomplikowany świat, w którym żyjemy.

Znak Horyzont
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-8868-3

Liczba stron: 672

Znak Horyzont

Format: 150x235mm

Cena katalogowa: 149,99 zł

Tłumaczenie: Wojciech Gadowski

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem