Przeżyć Moja tragedia na Nanga Parbat

Elisabeth Revol

Przeżyć Moja tragedia na Nanga Parbat

39,99 zł

2732

 

Tomasz “Czapkins” Mackiewicz i Elisabeth Revol w styczniu 2018 roku stanęli na wymarzonym szczycie Nanga Parbat. Mieli to zrobić po swojemu i bez żadnego rozgłosu, jednak w drodze powrotnej, Mackiewicza dopadła choroba wysokościowa, szybko tracił siły i coraz gorzej widział. Revol sprowadziła go do szczeliny w śniegu około 800 m. poniżej szczytu, gdzie został na zawsze.

- "Jest mi zimno, chcę odpocząć" - miał powiedzieć w ostatnich słowach, które wspomina Francuzka.

Revol ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę.

Ta książka, to wspomnienia Revol, która po raz pierwszy z takimi szczegółami opowiada o tragicznych wydarzeniach. Szczerze konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć tę intymną historię, która wydarzyła się na oczach milionów internautów.
"Muszę żyć z tym ostatnim obrazem Tomka, tam na górze, z jego zachrypniętym głosem i z tymi słowami pełnymi nadziei, które mu wtedy zostawiłam, wierząc, że jeszcze przyjdzie pomoc" - mówiła Elisabeth w wywiadach po francuskiej premierze swojej książki.

"Moje podejście się zmieniło. Po Nanga Parbat aspekt sportowy nie jest dla mnie tak istotny. Szukam tego, co mnie pociąga w górach, i emocji, które w nich przeżywam. Podążam w stronę fascynacji i kontemplacji zamiast wyczynu" – mówiła Elisabeth w wywiadach po premierze swojej książki we Francji.

Agora
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-3047-1

Tytuł oryginalny: Vivre. Ma tragedie au Nanga Parbat

Liczba stron: 240

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Anastazja Dwulit

Wywiad z autorką

Łukasz Moniuszko

Oczami Elisabeth Revol

Genialny reportaż. Szczery do ból,u, autentyczny - coś wspaniałego. Trudny temat, z którym musiała się zmierzyć autorka, pełen wspomnień i poczucia straty bliskiej osoby. Jestem miłośnikiem gór, gdy tylko mam wolną chwilę wyskakuję gdzieś ze znajomymi, dlatego tak bardzo byłem ciekaw tej książki.

Kasia Lisowska

Pozycja obowiązkowa

Świetna książka. Opowiadająca o ważnej sprawie. To było coś niezwykłego móc przeczytać relacje z tego wydarzenia napisaną z perspektywy Revol. Po przeczytaniu lektury z pewnością mam inny pogląd na sprawę. Warta polecenia.

Monika Kasprzak

Emocjonująca

Sięgnęłam po książkę pewnie z tego samego powodu, z którego zrobiło to mnóstwo innych osób. W okresie, gdy trwała akcja poszukiwawcza śledziłam każde wiadomości, bo tym tematem żyła cała Polska! To jedna  z tych akcji, o których nie da się łatwo zapomnieć. Postać Revol znałam bardzo powierzchownie, dlatego byłam ciekawa jej historii. Nie zawiodłam się. Książka to dużo emocji, dużo wspomnień, niekoniecznie miłych, ale takich, które są nam potrzebne. Uważam, że powinno ją przeczytać wiele osób.

Cena pakietu

84,89 zł

5426

Cena pakietu

79,89 zł

5126

Cena pakietu

79,89 zł

5126

Cena pakietu

84,89 zł

5426

Cena pakietu

86,89 zł

5546