Przestrzenno-czasowa analiza powiązań rynków papierów wartościowych z uwzględnieniem odległości

Szulc Elżbieta, Wleklińska Dagna

Przestrzenno-czasowa analiza powiązań rynków papierów wartościowych z uwzględnieniem odległości

29,00

 

Książka stanowi studium empiryczno-teoretyczne poświęcone zastosowaniu wybranych metod wielowymiarowej analizy statystycznej i ekonometrii przestrzennej w analizie powiązań i zależności na światowym rynku kapitałowym, obejmującym wstępnie 45 giełd papierów wartościowych.

Zabiera ważny głos w dyskusji nad zasadnością uwzględnienia szeroko rozumianej przestrzeni w badaniach prawidłowości funkcjonowania rynków papierów wartościowych w aspekcie zależności między zjawiskami zachodzącymi na tych rynkach i dynamiki ich zmian. W szczególności prezentuje rozważania na temat zależności między rynkami i procesów konwergencji z uwzględnieniem ich bliskości geograficznej i ekonomicznej (finansowej). Zawiera wskazania zarówno o charakterze metodycznym, jak i aplikacyjnym.

Publikacja może zainteresować pracowników naukowych (również spoza grona statystyków i ekonometryków), finansistów, analityków zajmujących się rynkami kapitałowymi, a także studentów kierunków ekonomicznych o specjalności finansowej.

Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-231-4638-4

Liczba stron: 170

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem