Przekleństwa niewinności

Jeffrey Eugenides

Przekleństwa niewinności

7.2

(1688 ocen) wspólnie z

32,90 zł

2199

Powieść, która stworzyła jednego z najlepszych współczesnych pisarzy

Życie spokojnego miasteczka w pobliżu Detroit toczy się wokół rodziny Lisbon. Pięć pięknych, ekscentrycznych sióstr skupia na sobie uwagę młodych mężczyzn, którzy obsesyjnie gromadzą wszystkie dowody ich istnienia. Z ulubionych płyt dziewcząt, zagubionych grzebyków i popękanych lusterek próbują odtworzyć ich sekretne życie na granicy dziewczęcości i kobiecości. Presja pełnej niedopowiedzeń, dojrzewającej seksualności doprowadza siostry do samobójstwa. Kto zawinił: rodzina, społeczność, one same? Duszna atmosfera tajemnicy i nieuchwytnych emocji wciąga w głąb powieści i nie pozwala się od niej oderwać.

Przekleństwa niewinności to fascynująca powieść, zarazem mroczna i zabawna, lepka od soku pierwszej miłości, młodzieńczych obsesji i pełna hipnotyzującego uroku. Jeffrey Eugenides zadebiutował nią w 1993 roku, zdobywając od razu uznanie czytelników i krytyki. Sześć lat później zekranizowała ją Sofia Coppola i film z Jamesem Woodsem, Kathleen Turner, Kirsten Dunst i Joshem Hartnettem w rolach głównych przyniósł jej światową sławę.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-02-18

ISBN: 978-83-240-2122-2

Opracowanie graficzne
Jan Krzysztofiak

Liczba stron: 240

Znak

Format: 140x205

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

„Entertainment Weekly”

Przekleństwa niewinności czerpiąc z najciemniejszych pokładów tragedii greckiej przetwarzają ją w hipnotyzującą, ekscentryczną i niespodziewanie zabawną amerykańską fantazję na temat piętna nieodwzajemnionej miłości. To także opowieść o tym, że każda rodzina ma swoje sekrety, zwłaszcza ta, która mieszka po sąsiedzku.

Richard Brody „The New Yorker”

Tym, co dla Coppoli pozostaje nieodgadnione, jest zwyczajne życie. Już w swoim pierwszym filmie po mistrzowsku wydobywała wewnętrzną głębię za pomocą intensywnych, precyzyjnych obrazów.

Zapowiedź filmu