Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company

Robert Iger

Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company

49,99 zł

3436

 

Bestseller „New York Timesa”

“Przejażdżka życia” to coś więcej niż poradnik biznesowy. To historia człowieka, który swoją karierę rozpoczynał na samym dole hierarchii ABC. Mimo ogromnego sukcesu jaki odniósł, przyjaźni ze Stevem Jobsem, nieprzemijającej miłości do mitologii Gwiezdnych Wojen, nigdy nie zapomniał, że życzliwość, wzajemny szacunek i przyzwoitość są ważniejsze od pieniędzy.

Rok 2005. Robert Iger zostaje dyrektorem The Walt Disney Company. Był to czas, w którym firma przeżywała kryzys. Konkurencja na rynku rosła w siłę, a technika jeszcze nigdy nie rozwijała się tak szybko.

Okazało się, że kluczem do sukcesu jest jedno proste działanie. Trzeba było połączyć trzy filary: jakość, pogodzenie się z nowinkami technicznymi oraz umocnienie pozycji firmy na rynkach międzynarodowych. Tym oto sposobem, po 14 latach zrobił z Disneya największy i najbardziej szanowany koncern medialny na świecie.

Robert Iger doprowadził do tego, że dziś Disney może pochwalić się obecnością w swoich szeregach Pixara, Marvela, Lucasfilmu i 21st Century Fox. Za sprawą jego decyzji wartość firmy wzrosła niemal pięciokrotnie. Iger został uznany za jednego z najbardziej skutecznych i innowacyjnych dyrektorów naszych czasów.

W książce Iger dzieli się cenną wiedzą, którą zdobył podczas kierowania Disneyem i zarządzania grupą około 200 tysięcy pracowników. To także opowieść o niezbędnych cechach dobrego przywódcy.

„Spodziewałam się, że książka napisana przez osobę, która przez dziesiątki lat kierowała Disneyem, będzie zarówno wciągająca, jak i pełna głębokich spostrzeżeń biznesowych, ale Bob Iger przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Przejażdżka życia to biblia dla każdego lidera. Nie zapomnicie ani tej opowieści, ani tych lekcji.”
~Brené Brown, autorka bestsellera „New York Timesa” Odwaga w przywództwie„Pielęgnacja kreatywności to nie tyle umiejętność, ile sztuka, szczególnie w firmie, której sama marka jest równoznaczna z kreatywnością. To spore wyzwanie. Bob Iger nie tylko dorównał 96 latom niezwykłej historii, ale i doprowadził markę Disneya dalej, niż ktokolwiek się spodziewał, robiąc to z wdziękiem i śmiałością. Ta książka pokaże wam, jak do tego doszło.”
~Steven Spielberg

„Ludzie czekali latami, aż Bob Iger podzieli się swoimi zdolnościami przywódczymi, a kiedy już to zrobił, jego sekrety okazały się niezwykle interesujące. Przejażdżka życia to nie zwyczajny pamiętnik, ale prywatne, zakulisowe spotkanie z najroztropniejszym dyrektorem zarządzającym, jakiego poznacie. To też podręcznik podpowiadający, jak radzić sobie z największymi wyzwaniami naszej ery: jak napędzać zmiany, wykorzystywać nowinki techniczne, zbudować trwałą kulturę pracy i dać ludziom siłę. Powalająco dobra, odkrywcza lektura.”
~Daniel Coyle, autor bestsellera „New York Timesa” The Culture Code

Sine Qua Non
Tytuł oryginalny: The Ride of the Lifetime

Sine Qua Non

Cena katalogowa: 49,99 zł

Spotkanie i wywiad z autorem

Adam Boda

Świetna książka

Któż nie zna Disneya? Chyba każdy słyszał o tej firmie. Przyznam, że nie wiedziałem, że miała ona jakiś kryzys. Przyciągnęła mnie okładka oraz opis. Po jego przeczytaniu byłem pewny, że książka mnie zainteresuje. Iger doskonale opowiada o tym jak zarządzać ludźmi i prowadzić ogromną organizację, a przy tym nie zapominać o tym, że każdy z nas jest tylko człowiekiem, że mamy te same prawa i możliwości. Super!

Joanna Komorowska

Przejażdżka życia

Może niekażdemu uda się osiągnąć szczyt swoich marzeń, ale Robert Iger to żywy dowód na to, że jeśli się chce- to można.

Przyznam, że totalnie wkręciłam się historie życia tego człowieka. Trudno się od niej oderwać prawie jak od powieści! Serdecznie polecam! 

Dariusz Kowalik

Motywująca

Niesamowita opowieść o niezwykłym człowieku, który odmienił losy firmy Disney. Co musiało się wydarzyć, że jedna osoba miała tak ogromny wpływ, że udało jej się odratować z trudnej sytuacji? Czy nowozatrudniony dyrektor to geniusz? Myślę, że nikt na początku się nie spodziewał, że tak niewiele może zmienić wszystko. Moim zdaniem ta książka jest swego rodzaju poradnikiem, który potrafi nieźle zmotywować. Nigdy nie jest tak źle żeby nie dało się tego naprawić :)

Cena pakietu

94,89 zł

6130

Cena pakietu

89,89 zł

5830

Cena pakietu

89,89 zł

5830

Cena pakietu

89,89 zł

5830

Cena pakietu

86,89 zł

5650

Cena pakietu

94,89 zł

6130