Potęga obecności Jak obecność rodziców wpływa na to kim stają się nasze dzieci i kształtuje rozwój ich mózgów

Daniel J. Siege, Tina Payne Bryson

Potęga obecności Jak obecność rodziców wpływa na to kim stają się nasze dzieci i kształtuje rozwój ich mózgów

39,90 zł

2386

 

Jednym z najistotniejszych naukowo udowodnionych czynników wpływających na przyszłość dziecka pod względem szczęścia, sukcesu akademickiego, umiejętności przywódczych i znaczących relacji jest to, czy przynajmniej jedna osoba dorosła była przy nich.

Dziś, gdy tak dużą część naszej codzienności zajmują praca i cyfrowe rozrywki, gdy zdarza się, że rodzice mieszkają oddzielnie, czy gdy pojawia się nowy członek rodziny. Ale, jak wyjaśniają autorzy, nie zajmuje dużo czasu, energii ani pieniędzy. Zamiast tego pokazywanie się oznacza oferowanie jakości obecności. Łatwo jest to zrobić, gdy zrozumiesz cztery podstawowe elementy zdrowego rozwoju dziecka.

Każde dziecko musi poczuć się:
- bezpiecznie,
- dostrzeżone,
- ukojone,
- pewnie.

Na podstawie najnowszych badań nad funkcjonowaniem mózgu i teorii więzi, autorzy dzielą się historiami, prostymi strategiami, ilustracjami i wskazówkami, jak skutecznie wprowadzić do rodzinnej codzienności powyższe cztery niezbędne elementy.

Mamania
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-663-2936-2

Tytuł oryginalny: The Power of Showing Up: How Parental Presence Shapes Who Our Kids Become and How Their Brains Get W

Liczba stron: 288

Format: 145x210mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Joanna Dżdża

Talking To Your Kids After Losing Your Temper

Jowita Błaszczyk

Polecam z całego serca

Jak najbardziej polecam przeczytać tę książkę. Zawiera ona dużo cennych porad. Widać, że autorzy znają się na tym co robią. Książka pomoże rodzicom zrozumieć jak ważne jest spędzanie z dzieckiem czasu. To jedna z ważniejszych lektur w moim życiu, nie tylko rodzicielskim, bo książka też pomaga zmieniać postrzeganie samego siebie, rozliczyć się z przeszłością.

Paulina Nowicka

Pozycja obowiązkowa dla rodziców

Jest to jedna z lepszych książek o rozwoju emocjonalnym dziecka. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego rodzica, któremu zależy, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i nawiązało pewnego rodzaju więź ze swoim podopiecznym. 

Daria Kuźniak

Świetny poradnik

Świetna książka! Z całą pewnością powinien ją przeczytać każdy rodzic. Poradnik pokazuje co w wychowaniu dziecka jest najważniejsze. Uczy pokory i otwiera oczy na sprawy istotne. To jedna z ważniejszych lektur w moim życiu, nie tylko rodzicielskim, bo książka też pomaga zmieniać postrzeganie samego siebie, rozliczyć się z przeszłością. Bardzo polecam.

Cena pakietu

79,80 zł

4780