Potęga magii Mroczna baśń

Liz Braswell

Potęga magii Mroczna baśń

39,99 zł

1999

 

Jak potoczyłaby się historia, gdyby Aladyn nie posiadał magicznej lampy?
Aladyn jest Ulicznym Szczurem. Każdego dnia musi walczyć o przetrwanie, jak większość mieszkańców ze slumsów Agrabahu.

Dżasmina to księżniczka. Przed nią perspektywa zaaranżowanego małżeństwa. A to największy koszmar bystrej i utalentowanej dziewczyny, która mary o poznaniu świata poza murami pałacu.

Objęcie tronu przez wezyra Dżafara – oddanego dorady sułtana, wszystko staje na głowie. Za pomocą magicznej lampy dąży do załamania praw magii, dąży do osiągnięcia absolutnej władzy nad miłością i śmiercią. Wkrótce Aladyn i Dżasmina staną przed wyzwaniem zrzeszenia się ludu Agrabahu i wszczęcia buntu przeciwko opętanemu tyranowi, który swoją pogonią za władzą zagraża całemu światu.

Ta książka zdecydowanie różni się od dobrze każdemu znanej bajki. To mroczna opowieść o władzy, buncie i miłości ora chwili, która zmienia wszystko.

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-4563-4

Tytuł oryginalny: Disney Twisted Tales: Jasmine. A Whole New World

Liczba stron: 320

Format: 148x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Barbara J.

Polecam

Przyznam, że litratura fantasy nie jest mi bliska i do tej pory naprawdę za nią nie przepadałam. Tę książkę znalazłam u swojej córki i nieco zaintryowana jej recenzją postanowiłam ją przeczytać. O dziwo jestem szczerze zachwycona. Genialny pomysł, z pewnością preczytam poostałe części.

Patrycja Gola

Fantastyczna seria

Bardzo przypadła mi do gustu koncepcja autorki na totalny przewrót w idealnym świecie baśni, które znamy z dzieciństwa. Przeczytałam już Świat obok świata i Dawno, dawno temu. Jestem naprawdę pod wrażeniem tych powieści, nie mogę doczekać się, aż poznam historię Aladyna przedstawioną zupełnie w innym świetle.

Cena pakietu

84,89 zł

4693