Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Arnold van de Laar

Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

48,00 zł

3250

 

„Kim są chirurdzy, jacy to ludzie? Skąd przychodzi im do głowy pomysł krojenia czyjegoś ciała w chwili, gdy ta osoba nic nie czuje? Jak mogą spokojnie spać, podczas gdy zoperowany pacjent walczy o życie? Jak dają sobie radę po śmierci pacjenta pod nożem, nawet jeśli nie popełnili błędu? Czy chirurdzy są szaleni, genialni, czy pozbawieni wszelkich skrupułów?” – tak na wstępie pisze pisze autor, specjalizujący się w laparoskopii holenderski chirurg.

W podróż przez dzieje chirurgii zaprasza nas Arnold van de Laar. Poznaj osiągnięcia lekarzy oraz technologie od starożytności do czasów współczesnych.

Tracheotomia prezydenta Kennedy’ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku… Ta książka to istna skarbnica wiedzy zawierająca wiele anegdot.

Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: I

Data pierwszego wydania:
2019-09-04

Liczba stron: 464

Wydawnictwo Literackie

Format: 143x205 mm

Cena katalogowa: 48,00 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Diederen-Woźniak

Natalia Chrobry

Prezentacja zawodu chirurga

Książka, z która nie można się nudzić, przedstawia wiele interesujących faktów oraz hipotez, które sprawiają, że siedzi się w dosłownym osłupieniu. Po przeczytaniu jednak byłam bardzo szczęśliwa, że medycyna tak szybko się rozwinęła i dalej rozwija. W każdym rozdziale jest napisane jak zabieg wyglądał w przeszłości i jak wygląda w czasach współczesnych, a na końcu jest słowniczek zawierający chirurgiczne ciekawostki.

Laura Wągrocka

Opis przełomowych operacji

Pozycja mimo poruszanego tematu faktu, że jest to literatura popularnonaukowa jest napisana bardzo prostym i lekkim językiem. Wszystko jest opisane bardzo dosłownie w taki sposób, który fascynuje, a jednocześnie czasami obrzydza. Jak wyglądały zabiegi kiedyś, a jak wyglądają dziś? Arnold van de Laar stara się odpowiedzieć na to pytanie. Książka godna polecenia.

Patrycja Kowalczyk

Ogromna dawka wiedzy

Czytając widać, że autor jest dumny z zawodu, który wykonuje i stara się nam go jak najbardziej przybliżyć. Dzieli się niedostępną dla wszystkich wiedzą w sposób bardzo ciekawy, tutaj nie ma nudnych objaśnień terminologii szpitalnej czy zawikłanych procesów. Wszystko w tej książce jest takie logiczne i proste. ,,Pod nóż'' to książka, która porusza poważna tematykę, ale jest w niej wiele inteligentnych anegdot i smaczków. Warto przeczytać!