Pieluszka Maksa

Lindgren Barbro

Pieluszka Maksa

14,90 zł

935

 

Maks ma pieluszkę. Na pupie. Ale nie ma to jak siusiać na podłogę! Za to piesek – bardzo chętnie posiusia w pieluszkę. Tylko co na to mama?

Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie, kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek – jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji.

Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje.

Tekst Barbro Lindgren – w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka – to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia! Autorka, znana w Polsce również z książek o Bolusiu, otrzymała w 2014 roku prestiżową Nagrodę im. Astrid Lindgren (ALMA).

Zakamarki
Oprawa: Kartonowa

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-777-6096-3

Tytuł oryginalny: Max blöja

Liczba stron: 16

Format: 150x160mm

Cena katalogowa: 14,90 zł

Tłumaczenie: Skalska Katarzyna

Cena pakietu

49,80 zł

3029

Cena pakietu

54,80 zł

3329