Pan Światła

Roger Zelazny

Pan Światła

45,00 zł

3341

 

Magiczna opowieść science fiction o postapokaliptycznym świecie, odległa planeta, na której panowanie przejęli mściwi hinduistyczni bogowie.

Tylko niewielkiej grupie ludzi udało się na tej skolonizowanej planecie uzyskać kontrolę nad środkami techniki, a dzięki temu zyskać nieśmiertelność. Od tej pory rządzą światem jako bogowie hinduscy – Brahma, Kali, Kriszna oraz ten, niegdyś nazywany Buddą teraz odważy się wystąpić przeciw tej tyranii i nazywa się Mahasamatmanem, Poskromicielem Demonów – Panem Światła.

Wyobraźmy sobie świat, po którym bogowie chodzą jak śmiertelnicy, choć w rękach mają olbrzymią władzę i dzierżą ukryte moce. Czy faktyczni są nieśmiertelni? Kim tak naprawdę są?

„Jedna z pięciu najlepszych powieści SF, jakie napisano”. George R. R. Martin KLASYKA LITERATURY SCIENCE FICTION

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6787-1

Tytuł oryginalny: Lord of Light

Liczba stron: 336

Zysk i S-ka

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 45,00 zł

Tłumaczenie: Cholewa Piotr W.

Natalia Walczak

Pan Światła

Uważam, że nie ma czegos takiego jak słaba książka Rogera Żelaznego, może być jedynie kiepskie tłumaczenie, co niestety wydarzyło się w przypadku tego polskiego.

Niemniej jednak, "Pan Światła" to powieść jedyna w swoim rodzaju, abolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna, co tu dużo mówić, dla fanów science fiction to pozycja absolutnie obowiązkowa i genialna rozrywka oraz  fantastyczne przeżycie czytelnicze.

Artur Maj

Świetna, polecam!

"Pan światła" to dla mnie obok "Blade Runnera" Philipa K. Dicka najlepsza książka gatunku. Mimo że różnią się znacznie, to obie trafiły do mnie niesamowicie i kocham do nich powracać.

"Pan Światła" to opowieść o mocnym religijnym zabarwieniu, ale co najlepsze, że pokazuje, że bóg jes jedynie człwiekiem, z tym wyjątkiem, że ma władzę i posiada wiedzę większą niż inni. Absolutnie rewelacyjna, arcydzieło w swoim gatunku i must read dla każdego, kto nie miał jeszcze okazji by zetknąć sie z Zelaznym. 

Maja Krymka

Rewelacja

Świetna książka, klasyka gatunku i jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Umiejętności autora do wplecienia wątków tak mocno religijnych do swoich książek, a przy tym zrobić to tak, by nie brzmiało pretensojnalnie i nachalnie zasługuje na nalepsze wyróżnienia.

Każdy fan fantastyki i science fiction powienien sięgnąć po książkę, proponuję też swoja przygodę z tym gatunkiem zacząć właśnie od Rogera Zelaznego, absolutne arcydzieło! 

Cena pakietu

84,90 zł

5735

Cena pakietu

99,90 zł

6635