Oszust
6.6

(37 ocen) wspólnie z

39,99 zł

3275

 

Dziewięćdziesięcioletni, słynny na cały świat, ocalały z nazistowskich obozów Hiszpan Enric Marco. Człowiek, który wielokrotnie przemawiał publicznie w różnego rodzaju wywiadach i nie tylko, uhonorowany wieloma medalami i powszechnie stawiany za autorytet. Jeżeli i Ty uważasz, że zasługiwał na podziw, jakim został obdarowany przez swoich rodaków, koniecznie sięgnij po książkę "Oszust" - ta historia ma bowiem zaskakującą, ciemną stronę medalu.

"Oszust" przedstawia historię człowieka, który miał rzekomo przetrwać więzienie oraz obóz koncentracyjny podczas II wojny światowej. Taką wersję wydarzeń przedstawił rodakom oraz światu Enric Marco. To ona pozwoliła mu na osiągnięcie ogromnego sukcesu. Tym bardziej szokujące i oburzające dla mieszkańców Hiszpanii stało się odkrycie, że historia, na której bazował Marco, okazała się w rzeczywistości zwykłym kłamstwem.

Javier Cercas, autor książki, dzięki przeprowadzonym poszukiwaniom umożliwia czytelnikom dogłębne poznanie historii Enrica Marco. Pokazuje fakty, a także mity związane z nim i jego wielkim oszustwem. Prezentuje nie tylko doskonale przedstawione fakty historyczne dotyczące wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni wieku, ale też w bardzo zgrabny sposób ukazuje złożone psychologicznie wnętrze bohatera i jego nieposkromione pragnienie bycia akceptowanym i podziwianym. Dlaczego Marco zdecydował się na stworzenie wyimaginowanego obrazu siebie i swej przeszłości? Co kierowało nim, kiedy stawał przed ludźmi podczas swoich wykładów i opowiadał historię, która tak naprawdę nigdy się nie wydarzyła? Czy oszukując tysiące ludzi, czuł, że oszukuje również samego siebie? Jeżeli pragniesz znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie sięgnij po tę poruszającą powieść, która poprzez elementy biografii najlepiej na nie odpowie.

Javier Cercas to kataloński pisarz, tłumacz literatury, wykładowca uniwersytecki i dziennikarz. Sławę przyniosła mu powieść "Żołnierze spod Salaminy" opowiadająca o wydarzeniach hiszpańskiej wojny domowej. Tym razem podaje nam idealnie skrojoną literaturę faktu z lekkim dodatkiem powieści. "Oszust" jest książką, którą każdy fan historii i psychologii powinien przeczytać.

W.A.B.
Oprawa twarda

W.A.B.

Format: 140x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Rok wydania: 2020