Osobisty przewodnik po Pradze

Mariusz Szczygieł

Osobisty przewodnik po Pradze

7.6

(702 ocen) wspólnie z

49,00 zł

2809

 

Jubileuszowy, 10. tytuł od Mariusza Szczygła. „Osobisty przewodnik po Pradze” ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi. Od 2000 roku Szczygieł jest zakochany w tym mieście i języku.

Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”.

Dom jako cios między oczy. Dworzec jako upadła bajka. Most, który kojarzy się ze śmiercią. Niepewny schron przed beznadzieją. Góra nieobojętności. Nietypowy pomnik gejów. Kościół ukryty na podwórku. Grób jako kryształ. Kamienica, która drga. Prysznic jako metafora. No i najważniejsze: rozmowy z mieszkańcami, znanymi nieznanymi Czechami i Czeszkami.

Książka wzbogacona jest o fotografie Filipa Springera.

Fundacja Instytutu Reportażu
Liczba stron: 400

Fundacja Instytutu Reportażu

Cena katalogowa: 49,00 zł

Rozmowa z autorem książki

Daniel Podolski

Fantastyczna

Strzał w 10 dla wszystkich, którzy kochają Pragę! Idealna propozycja dla każdego kto wybiera się tam na wycieczkę lub dłuższy pobyt. Autor zebrał wszystkie informacje na temat miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo. Już nie mogę się doczekać, gdy ponownie tam wrócę. Pewnie "Osobisty przewodnik po Pradze" zabiorę ze sobą :)

Agata Janik

Polecam

Polecam, a wręcz zachęcam do zakupu ksiązki w formie papierowej, ponieważ zdjęcia Pana Filipa są niesamowite. Wraz z autorem można podróżować palcem po mapie. Niezwykła książka, bardzo cieszę się, że trafiła w moje ręce.

Agnieszka Kowalewska

Czekam zniecierpliwiona

Czytam wszystkie książki o Pradze i ogólnie o Czechach. Uwielbiam tę kulturę, tych ludzi. Są niesamowici. Jak tylko dowiedziałam się, że książkę o tej tematyce wydaje Mariusz Szczygieł, który, nomen omen, jest moim ulubionym pisarzem to po prostu oszalałam! Czekam z niecierpliwością aż pojawi się w moich rękach. Jestem przekonana, że przeczytam ją w ciągu dnia!

Cena pakietu

93,90 zł

5503

Cena pakietu

88,90 zł

5203

Cena pakietu

88,90 zł

5203

Cena pakietu

85,90 zł

5023

Cena pakietu

93,90 zł

5503