Osiedle RZNiW

Remigiusz Mróz

Osiedle RZNiW

7.4

(4280 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2474

 

"Prawda boli tylko przez chwilę, kłamstwo całe życie."

Wczesne lata dwutysięczne. Deso siedzi w swoim pokoju na dwunastym piętrze blokowiska RZNiW. Wychowuje się sam. Żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Codziennie zmaga się ze skrajną nędzą.

Pewnej nocy otrzymuje esemesa. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Słyszy tylko głuche trzaski, gdy oddzwania na nieznajomy numer. Następnego dnia okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie ma pojęcia, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim. Czuje się w obowiązku, by ją odnaleźć.

"Osiedle RZNiW" to fascynująca historia kryminalna, a także nowe spojrzenie na hip-hopową rzeczywistość przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

Czwarta Strona
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-665-5379-8

Liczba stron: 400

Czwarta Strona

Cena katalogowa: 39,90 zł

Zapowiedź książki

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Sara

Polecam!

Slang uliczny, wulgaryzmy, hip-hop, imprezy, jointy, dilerka i w tym wszystkim zaginięcie młodej dziewczyny. Remigiusz Mróz zaskakuje swoją bujną wyobraźnią po raz kolejny i udowania tym samym, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i odnajduje się świetnie w każdym gatunku. Sama fabuła jest bardzo ineteresująca i trzyma w napięciu od samego początku. Nic tutaj nie jest takie, jak nam się wydaje. Sama wiele razy zakładając wcześniej określony tok zdarzeń, srogo się rozczarowywałam. Bardzo polubiłam Deso, ale tak samo oczarowała mnie Wika. Od samego początku cicho im kubicowałam. Jednak główny wątek to zaginięcie młodej dziewczyny, które od początku wydało mi się bardzo dziwne. Nie mogłam odłożyć książki, póki nie dowiedziałam się, co się z nią stało. Gorąco polecam tę pozycję wszystkim fanom dobrego kryminału. Nie zawiedziecie się! :)

Paulina

REWELACJA!

Głównie bohaterowie: Deso - chłopak, którego wychowuje babcia. Żyją w skrajnej nędzy na RZNiW. Uczęszcza do liceum, pali jointy, obraca się w nieciekawym towarzystwie. Wiki czyli Żaba - dobra, grzeczna dziewczyna z normalnego domu. Najlepsza przyjaciółka Desa. Posiada jeden sekret. Ukradkiem się w nim podkochuje. Gdy pojawia się akcja z zaginięciem koleżanki z klasy Wika i Deso wspólnie rozpoczynają poszukiwania. Czy to ich do siebie zbliży? Jak potoczą się ich dalsze relacje? Czy odnajdą zaginioną? To jedna z tych książek, których się nie zapomina! Autor całkowicie nas zaskakuje. Pokazuje nam świat młodych ludzi, ich słownictwo, slang, wulgaryzmy, dilerka, imprezy, palenie jointów. Wątek kryminalny został świetnie wpleciony w rytm hip-hopowej muzyki. Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę! Nie spodziewałam się, że fabuła aż tak mnie wciągnie. Jestem po wielkim wrażeniem! Polecam gorąco!

Edyta Żbik

Osiedle RZNiW

Autor w książce dotyka trudnych tematów, m.in. ubóstwa w Polsce. Fenomenalnie ukazał realia tamtych czasów, udało mu się oddać ten klimat i mentalność ludzi, co ja doskonale pamiętam. Mamy tutaj wiele ciekawych zwrotów, dzięki którym książka trzyma w napięciu do samego końca. Samo zakończenie również wgniata w fotel. Kryminał z wyższej półki. Polecam serdecznie wszystkim fanom Mroza!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka