Opowieści miłosne śmiertelne i tajemnicze

Edgar Allan Poe

Opowieści miłosne śmiertelne i tajemnicze

8.3

(953 ocen) wspólnie z

36,99

 

Edgar Allan Poe, podobny do naszego rodzimego pisarza - Juliusza Słowackiego - za życia był niedoceniany. Chociaż odszedł lata temu, w naszym sercu są wiersze opowiadania oraz poematy, a wśród nich: Ulalume, Kruk, Uśpiona, Annabel Lee.
To Poe właśnie zapoczątkował i rozwinął opowieść kryminalną, grozy i fantastykę naukową.

W swoich utworach wchodzi do umysłu ludzkiego i wydobywa z niego najbardziej ukryte emocje, żądze, chciwość i okrucieństwo, a przy tym rozbawia do łez.
Harry Clarke (1889-1931): irlandzki artysta okresu secesji. Pochodził z rodziny o tradycjach rzemieślniczych i artystycznych, wspólnie z bratem odziedziczył po ojcu pracownię witraży. Autor ponad stu trzydziestu witraży oraz cenionych, wznawianych do dziś ilustracji do książek, między innymi Fausta Goethego, baśni Andersena i Perraulta, poezji Swinburne’a.

Poe i Clarke, ci dwaj reformatorzy mają okazję na spotkanie w jednym miejscu.
Opowieści miłosne śmiertelne i tajemnicze, to zbiór trzydziestu siedmiu utworów. Znajdziecie zarówno te znane oraz te, których wznowienia nie było od czasów przedwojnia. Morella, Ligeja, Eleonora, Bies przewrotności, Czarny kot, Beczka Amontillado, Serce to tylko jedne z niewielu, na które traficie w środku.

Vesper
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-615-2454-0

EAN: 9788361524540

Liczba stron: 800

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

YouTiube

Komentarze nie są potwierdzone zakupem