Olejki eteryczne w aromaterapii Podręcznik dla praktyka

Marcel Lavabre

Olejki eteryczne w aromaterapii Podręcznik dla praktyka

7.0

(1 ocena) wspólnie z

48,98

 

Pierwsze wydanie ukazało się w 1990r. Książka opisuje medyczny, alchemiczny i duchowy rozwój tej sztuki. Pokazuje, jak używać właściwych esencji roślinnych w trosce o urodę, do oczyszczania, w celach terapeutycznych, a także do masażu, kąpieli aromatycznych i rytuałów. Wyjaśnia budowę układu węchowego i jego wpływ na nasze nastroje, emocje i seksualność. Opisuje biochemię olejków eterycznych oraz ich oddziaływanie na poziomie fizycznym, energetycznym, emocjonalnym i duchowym.
Omawia różne metody ich ekstrakcji oraz sposoby łączenia.

Książka zawiera:
• opis ponad 70 olejków eterycznych, sklasyfikowanych według rodzin botanicznych, z omówieniem ich działania oraz właściwości,
• receptury na najpowszechniejsze dolegliwości, takie jak zaburzenia trawienne i krążeniowe, bóle głowy, bezsenność, problemy menstruacyjne i seksualne,
• bardzo obszerne tabele podsumowujące właściwości, wskazania i zastosowanie terapeutyczne olejków, aby ułatwić korzystanie z książki i zapewnić skondensowane, użyteczne informacje.

To najbardziej wszechstronny i praktyczny przewodnik po historii, nauce i sztuce aromaterapii, użyteczny zarówno dla początkujących, jak i praktykujących aromaterapeutów.

Zielone wydawnictwo
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-658-5236-6

Tytuł oryginalny: Essential oils & Aromatherapy

Liczba stron: 268

Format: 200x235mm

Cena detaliczna: 79,00 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem