Okiem filmowca Nauka i łamanie zasad filmowej kompozycji

Gustavo Mercado

Okiem filmowca Nauka i łamanie zasad filmowej kompozycji

7.6

(47 ocen) wspólnie z

69,00 zł

4706

 

Dialogi ulatują, odchodzą w zapomnienie zawiłości fabuły. Pozostają obrazy. Czy ktoś, kto obejrzał Misery jest w stanie zapomnieć porcelanowego pingwinka? Czy widzowie Matrixa nie przypomną sobie momentalnie sceny z wyginającą się łyżką?
O tym właśnie jest ta książka. O obrazach. Gustavo Mercado stworzył niebywały przewodnik po środkach narracji filmowej, w którym na przykładach setek kadrów odkrywa tajemnice wizualnego snucia opowieści. Również opisane tu filmy są nietypowe i różnią się od tych, które zwykle napotyka się w pozycjach tego typu. Nie ma tu dominacji "żelaznej klasyki" - zamiast rozłożonych na czynniki pierwsze ujęć z Obywatela Kane'a napotkasz tu kadry z Bękartów wojny, Indiany Jonesa, czy Leona Zawodowca.
Nie ważne, czy rozpoczynasz dopiero przygodę z filmem, czy zużyłeś kilometry taśmy na realizację swych produkcji - ta pozycja poszerzy twoje wizualne horyzonty. Koniec z chłonięciem filmów jak laik. Po lekturze tej książki spojrzysz na nie w nowy, profesjonalny sposób. Spojrzysz OKIEM FILMOWCA.

Wojciech Marzec
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-931-2111-3

Tytuł oryginalny: The Filmmaker's Eye

Liczba stron: 274

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 69,00 zł

Tłumaczenie: Rafał Mączyński

Komentarze nie są potwierdzone zakupem