Ogień i krew Część 1

George R.R. Martin

Ogień i krew Część 1

7.2

(2000 ocen) wspólnie z

5900

 

Ogień i krew Część 1 autorstwa George R.R. Martin - 300 lat przed wydarzeniami z GoTKsiążka, która opowiada o wydarzeniach na 300 lat przed Grą o Tron.

To czasy, w których Westeros rządziły smoki.

Dynastia Targaryenów to jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii. Rodzina zamieszkała na Smoczej Skale. Tam też panowała przez 200 lat nim postanowiła podbić całe Westeros.

I część „Ogień i krew” rozpoczyna się opowieścią o Aeogonie Zdobywcy. Ta legendarna postać stworzyła Żelazny Tron. Dalej w książce opisywane są losy kolejnych pokoleń Targaryenów. Walczyli oni o posiadanie Żelaznego Tronu, aż po samą wojnę domową, która prawie zniszczyła całą dynastię.

Dlaczego Aegon Zdobywca nie zdołał podbić Dorne? Dlaczego Valyrie było tak niebezpieczne po zagładzie? Jakie było Westeros w czasach, w których rządziły smoki? Co najgorszego zrobił Maegor Okrutny? Na te i wiele więcej pytań odnajdziemy odpowiedź w kronice spisanej przez uczonego arcymaestera z Cytadeli.

George R. R. Martin urodzony w New Jersey jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych autorów fantastyki. Jego wielotomowa saga sprawiła, że zyskał on miliony fanów. Na podstawie „Pieśni i lodu” powstał bardzo znany serial „Gra o tron”.


Zobacz także: Ogień i krew Część 2

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-20

ISBN: 978-83-811-6493-1

Tytuł oryginalny: Fire and Blood

Liczba stron: 616

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Spotkanie z George'm R. R. Martinem w Multikinie

Komentarze nie są potwierdzone zakupem