Normalni ludzie

Sally Rooney

Normalni ludzie

3999

 

Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku!

Normalni ludzie to historia napisana przez Sally Rooney, która nazywana jest Salingerem doby Instagrama. Napisana przez nią powieść opowiada o trudnej miłości, która wpleciona jest w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney pokazuje, że o miłości nie napisano jeszcze wszystkiego.

Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, jednak pochodzą z dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim mieście - jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do jednej szkoły, lecz na korytarzu nie zwracają na siebie uwagi, mimo, że łączy ich o wiele więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tego, że się znają nie jest trudne, jednak sprawy komplikują się, gdy pojawiają się między nimi uczucia.

Powieść Normalni ludzie nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Ponadto stacja BBC ogłosiła, że historia Connella i Marianne zostanie przeniesiona na mały ekran, a adaptację wyreżyseruje Lenny Abrahamson.

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 304

W.A.B.

Format: 135 x 202

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Zaowiedź serialu na podstawie książki

Magda Marczuk

Normalni ludzie

Jestem fanką Sally Rooney i nie sądzę, by kiedykolwiek miało się to zmienić. Sposób, w jaki buduje swoje postacie, jest czymś nieziemskim i bardzo się cieszę, że ta książka otrzymała nagrody. Potrzebowałam genialnej książki, która zrobi na mnie wielkie WOW i zdecydowanie się nie zawiodłam. Twórczość Rooney zasługuje na pochwały! :)

Ula Brzostowska

Najlepsza książka świata


Do przeczytania książki zainspirowała mnie przyjaciółka i do końca życia będę jej wdzięczna za to polecenie. Książka uzależnia. Zmienia podejście czytelnika do miłości i po prostu jest niezwykła. Najlepsza jaką czytałam.