Nocny pociąg do Lizbony

Pascal Mercier

Nocny pociąg do Lizbony

39,00 zł

2630

 

Deszczowy poranek w Bernie. Raimund Gregorius jak co dzień idzie do szkoły, w której od wielu lat uczy języków klasycznych. Na moście Kirchenfeld widzi piękną nieznajomą, szykującą się do samobójczego skoku…
Wkrótce potem berneńskiemu nauczycielowi wpada w ręcę książka portugalskiego autora, Amadeu de Prado. Pod wpływem tych dwóch okoliczności Gregorius, samotny intelektualista, w jednej chwili porzuci dotychczasowe uporządkowane życie. Nocnym pociągiem podąży do Lizbony za przewodnik mając książkę Portugalczyka, z którą nie rozstaje się ani na chwilę. Poruszony do głębi zawartymi w niej refleksjami o miłości, przyjaźni, odwadze, lojalności, samotności i śmierci, Gregorius pragnie dowiedzieć się jak najwięcej o Amadeu de Prado. Odnajduje osoby bliskie portugalskiemu pisarzowi - ich wspomnienia ukazują coraz to inne fakty z życia tego zagadkowego człowieka, który, jak się okazuje, był także genialnym lekarzem i uczestnikiem ruchu oporu przeciw dyktaturze Salazara. Stanie się on dla Gregoriusa „złotnikiem słów”, mistrzem odkrywania nieznanych dotąd aspektów życia.
Czy jednak na pewno można wkroczyć w życie kogoś innego i naprawdę je zrozumieć? Wyrwać się z dotychczasowej egzystencji i jedną decyzją radykalnie zmienić swój los – czy warto to robić?

Noir Sur Blanc
Oprawa miękka

Wydanie: piąte

Data pierwszego wydania:
2018-09-19

ISBN: 978-83-739-2628-8

Tytuł oryginalny: Nachtzug nach Lissabon

Liczba stron: 384

Format: 145x235mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Tłumaczenie: Magdalena Jatowska

Cena pakietu

78,90 zł

5024

Cena pakietu

93,90 zł

5924

Cena pakietu

78,90 zł

5024

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka