Nocą drony są szczególnie głośne Reportaże ze stref kryzysu

Wolfgang Bauer

Nocą drony są szczególnie głośne Reportaże ze stref kryzysu

7.6

(226 ocen) wspólnie z

2784

 

Bauer po raz kolejny wyrusza do stref konfliktuTo książka o wojnach, które toczą się na całym świecie. Tych głośnych i tych marginalizowanych, budzących tylko chwilowe współczucie. O ludziach, którzy żyją w poczuciu strachu i beznadziei, próbując odnaleźć sens w otaczającej ich brutalnej rzeczywistości. Reportaż Nocą drony są szczególnie głośne jest raportem ze stref kryzysu. Wolfgang Bauer wybiera je w sposób nieoczywisty. Opisuje klęskę głodu w Sudanie, pomaga wrócić do domu uprowadzonym pakistańskim żeglarzom, towarzyszy somalijskim rodzicom czuwającym przy łóżkach umierających dzieci.

O głodzie i tym, że Nocą drony są szczególnie głośneReportaże Wolfganga Bauera z lat 2010–2017 to zbiór obrazów rozpadającego się świata, społeczno-polityczna mapa współczesnych zagrożeń. Autor z pełnym przekonaniem angażuje się w losy swoich bohaterów i niestrudzenie apeluje: „Nie traćmy wrażliwości na ludzkie krzywdy”. Głośne pozycje reporterskie to, obok Nocą drony są szczególnie głośne, Porwane. Boko Haram i terror w sercu Afryki i Przez morze. Z Syryjczykami do Europy.

O życiu codziennym w stanie zagrożenia wojennego pisała również Janine Di Giovanni w nagrodzonym reportażu Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli. Depesze z Syrii.

Czarne
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-804-9976-8

Tytuł oryginalny: Bruchzone. Krisenreportagen

Liczba stron: 296

Format: 140x225mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem