Nikola Tesla Zapomniany geniusz

Patrick Shannon

Nikola Tesla Zapomniany geniusz

6.4

(42 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2895

 

Niezwykły człowiek, o niedoścignionym umyśle, który umarł w samotności i ubóstwie.

Nikola Tesla to niedoceniony geniusz elektrotechniki. Należy do najwybitniejszych umysłów czasów nowożytnych. Podczas całego swojego życia stworzył prawie 300 patentów, które chroniły jego 125 wynalazków. Tesla odmienił losy inżynierii elektrycznej i innych gałęzi nauki w XX wieku.

Bez niego nieznane byłyby:
• elektrownie wodne ,
• prąd zmienny,
• prądnica,
• roboty przemysłowe,
• radio,
• pilot od telewizora,
• silnik elektryczny,
• dynamo rowerowe
• i wiele, wiele innych.

Życie Tesli jest pełne tajemnic. Mówiono, że stworzył promienie, które mogły strącić auto z odległości kilkuset kilometrów, bezprzewodową transmisję prądu oraz, że potrafił kontrolować pogodę. Swoje pomysły prezentował tylko wybranym. Do dzisiaj krążą legendy o tym, co konstruował Tesla. Sam twierdził, że pomysły zawdzięcza trójwymiarowym wizjom, które stają mu przed oczami. Jeszcze w 1919 roku mówił: "Świat nie jest gotowy na moje projekty".

Mimo tego, że tworzył rzeczy, które z czasem okazywały się niezbędne, uznawany był za dziwaka, ekscentryka, a nawet osobę niebezpieczną, która współpracuje z siłami nadprzyrodzonymi. Obecnie powraca do zbiorowej pamięci dzięki kilku filmom, publikacjom i samochodowi marki Tesla.

Videograf
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-783-5682-0

Liczba stron: 448

Videograf

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Dorota Mijas

Polecam

Wspaniała książka! Bardzo cieszę się, że również takie tytuly powstają, z których możemy poznać prawdziwe życie ludzi, którzy zmienili nasze- czasem niezaważalnie. Na pewno kupię więcej egzemplarzy, aby móc podarować na prezent dla swoich najbliższych. Polecam!

Adam Rak

Nikola Tesla

Ciekawi mnie jak wyglądałby świat, gdyby na głównych stronach wiadomości i w telewizji mówiono o tak wybitnych postaciach jak Nikola Tesla, zamiast o celebrytach. We współczesnym świecie człowiek bierze udział w wyścigach o najbardziej absurdalne zachowanie, może czas obrócić tę sytuację i skupić się na nauce? Wspaniale byłoby wiedzieć, że siadając przed telewizorem, dzięki Nikoli Tesli możemy zmieniać kanały ;)

Angelika Kopania

Serdecznie polecam

Wydawałoby się, że współczesny świat jest okrutny, że bycie innym-wyjątkowym sprawia, że jesteśmy odrzuceni od społeczeństwa. Jak się okazuje było tak samo prawie 100 lat temu. To, że ktoś zachowuje się inaczej niż wszyscy, myśli po swojemu, realizuje swoje cele nie oznacza, że jest gorszym człowiekiem. To naprawdę świetny przykład, który pokazuje, że świat bywa okrutny dla ludzi nadzwyyczajnych, ponadprogramowych. Nikola Tesla to człowiek, który odmienił losy naszego, współczesnego świata. Dlaczego wiemy o nim tak mało? Zachęcam do przeczytania.