Nietypowy przewodnik po Krakowie

Michał Rożek

Nietypowy przewodnik po Krakowie

32,80

 

Zakamarki królewskiego miasta Kraków

Miasto Wawelu i Sukiennic. Miasto tak samo Kazimierza, jak i Zwierzyńca. Miasto pełne anegdot i legend. To wszystko zamknięte w siedmiu spacerach i dwóch wycieczkach, prowadzących przez fakty, relacje historyczne, wprost za kulisy krakowskiego życia.

Nietypowy przewodnik po Krakowie to kolejna publikacja, w której Autor zabiera nas w miejsca pełne tradycji, kultury i nieznanej historii. Idąc ulicą Grodzką otwiera drzwi znanych miejsc, z mniej znanymi historiami. Jedzie tramwajem do Bronowic, by pokazać Rydlówkę opisaną przez samego Wyspiańskiego. Barwnym językiem, opisując kierunki, miejsca czy związane z nimi osoby, nadaje żwawy rytm wędrówce niemal w każdym kierunku miasta.

Chodźże na pole i sprawdźże, co warto zobaczyć w Krakowie!

O autorze

Michał Rożek (1946-2015) - historyk sztuki, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, współtwórca cyklicznych programów telewizyjnych w TVP Kraków, współzałożyciel i redaktor kwartalnika Kraków oraz długoletni współpracownik Dziennika Polskiego. Napisał kilkaset rozpraw i artykułów poświęconych głównie historii i sztuce krakowskiego grodu. W Wydawnictwie WAM opublikował Sekrety Krakowa, Przewodnik po zabytkach Krakowa, Zwiedzamy Kraków w trzy dni, Z dziejów sztuki polskiej oraz Altera Roma. Święte miejsca Krakowa.

WAM
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-277-3124-1

Liczba stron: 272

WAM

Format: 136x210 mm

Cena detaliczna: 52,90 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem