Nie Ma
7.3

(3189 ocen) wspólnie z

46,00 zł

2739

 

Książka Mariusza Szczygła. Zdobywcy najważniejszej nagrody literackiej w Polsce. „Nie ma” zostało nagrodzone zgodnie z decyzją Jury Nagrody Literackiej Nike 2019 oraz czytelników. Dodatkowo, autor jest laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej i Dziennikarzem Roku 2013.

„Nie ma” to książka prawdziwa do bólu.

Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma siostry. Nie ma klamek. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma nie ma.

Mariusz Szczygieł rozmawia z wyjątkowymi ludźmi. To m.in. czeska poetka, ukraiński żołnierz, polska księgowa, albański malarz, izraelska pisarka, a także jego ojciec, z którym autor wybiera się ostatni raz w życiu do Pragi.

Książce przyświeca rada, jaką autorowi udzieliła Hanna Krall: „Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność”.

Fundacja Instytutu Reportażu
Oprawa twarda z obwolutą

Data pierwszego wydania:
2018-11-02

ISBN: 978-83-659-7031-2

Liczba stron: 366

Fundacja Instytutu Reportażu

Format: 25.7x10.5

Cena katalogowa: 46,00 zł

Iwona Tracz

Nie ma

Postać Pana Mariusza kojarzyłam dotąd jedynie z dziennikarstwem. Słyszałam, że pisze książki, jednak (choć wstyd się przyznać) sięgnęłam, po nie dopiero gdy otrzymał nagrodę Nike. Książka była trudno dostępna, ze względu na dodruk więc na początku zadowoliłam się Gottland - naprawdę świetnym zbiorem reportaży. Już po przeczytaniu tej pozycji uświadomiłam sobie, że styl autora po prostu bardzo mi odpowiada. No i wtedy dotarło do mnie „Nie ma" i... przepadłam. Serio, to chyba moja pierwsza książka, którą czytałam z takim przejęciem, nostalgią, a jednocześnie dająca tak ogromne pole dla moich myśli. Książka nagrodzona zdecydowanie zasłużenie.

Patryk Ch.

Genialne.

Rzetelnie opracowane reportaże. Każdy z nich ma w sobie coś, co sprawia, że nie łatwo o nim zapomnieć. Cenię autora za ogromną prawdę i zostanie wiernym swoim zainteresowaniom. Dodatkowo, jestem prawie pewny, że każdy odnajdzie w tej książce choć cząstkę siebie.

Kamila Jagosz

Jestem urzeczona.

„Jak bardzo lepimy rzeczywistość w naszych głowach, żeby dostosować ją do przyjętej dobrowolnie lub narzuconej nam idei?"
Historia bardzo przykra. Opowiadająca o samotności, niemocy, a jednocześnie tak piękna w całej swojej prostocie. Uwielbiam okładkę tej książki i muszę przyznać, że mogę się w nią wpatrywać godzinami. To coś wyjątkowego, zdecydowanie niepowtarzalnego, co powinien przeczytać każdy z nas.

Cena pakietu

90,90 zł

5433

Cena pakietu

85,90 zł

5133

Cena pakietu

85,90 zł

5133

Cena pakietu

82,90 zł

4953

Cena pakietu

90,90 zł

5433