Neurolożka Piękny umysł, który się zgubił

Elaine McArdle, Barbara K. Lipska

Neurolożka Piękny umysł, który się zgubił

7.1

(305 ocen) wspólnie z

39,99 zł

2822

 

Barbara K. Lipska, Polka mieszkająca w USA, wybitna neurolożka, specjalistka od chorób psychicznych, zachorowała na raka mózgu. Postępujące w błyskawicznym tempie objawy choroby przypominały demencję i schizofrenię. Najbliżsi i współpracownicy kobiety byli przerażeni. Wydawało się, że nie ma nadziei dla doktor Lipskiej, która straciła kontakt z rzeczywistością.

Zdarzył się cud

Terapia odniosła skutek, a Barbara nie tylko doszła do siebie, ale zapamiętała wszystko, co jej mózg wyprawiał w okresie choroby. Badaczka mózgu nie tylko doświadczyła szaleństwa na własnej skórze, zdołała także zarejestrować, na czym ono dokładnie polegało.

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-3248-2

Tytuł oryginalny: Th neuroscientist who lost her mind

Liczba stron: 280

Agora

Format: 140x210mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Jolanta Kozak

The Neuroscientist Who Lost Her Mind

Karolina Majchrzak

Zachęcam do przeczytania!

Niesamowita historia o tym, że historia nie wybiera, może trafić na każdego. Autorka pokazuje nam jaki wpływ miała na nią choroba. Książka jest niezwykłym zapisem podróży do źródeł całkiem odmiennych stanów świadomości. Smutna, ale zarazem optymistyczna opowieść. Zachęcam do przeczytania!

Justyna Trzmiel

PIękna historia

Neurolożka jest to wzruszająca, pełna ciepła i miłości opowieść o tym jak każdy z nas potrzebuje chęci do życia. Niesamowita historia kobiety, która mimo poważnej choroby odnajduje swój umysł na nowo. Książkę czyta się bardzo dobrze, nie jest napisana skomplikowanym językiem, w dużej mierze skupia się na relacjach międzyludzkich i odczuciach samej autorki. 

Dominika Rachoń

Zdrowie jest najważniejsze

Książka ciekawa, czyta się ją jednym tchem. Niesamowite jak organizm potrafi sam ze sobą walczyć aby powstrzymać wroga. Dzięki książce uświadamiamy sobie również, że choroba nie wybieram, może trafić każdego, biednego/bogatego, lekarza czy nauczyciela. Należy zdać sobie sprawę, że życie i zdrowie to jest najcenniejszy dar.