Medycyna chińska w praktyce Teoria, diagnostyka i terapia w rozumieniu zachodnim

Montakab Hamid

Medycyna chińska w praktyce Teoria, diagnostyka i terapia w rozumieniu zachodnim

7.0

(5 ocen) wspólnie z

139,90 zł

9094

 

Książka zgłębia podstawowe teorie medycyny chińskiej z perspektywy lekarza wykształconego zarówno w zakresie medycyny zachodniej, jak i orientalnej. Tłumaczy główne zasady chińskiej myśli medycznej oraz różne systemy dialektyczne. W sposób praktyczny prezentuje fizyczną i, przede wszystkim, energetyczną strukturę ciała, system kanałów, koncepcje zdrowia i choroby oraz bardzo oryginalny chiński system diagnostyczny. Kładzie nacisk na indywidualną ocenę konstytucji i temperamentu pacjenta.
Ostatni rozdział, napisany we współpracy z różnymi ekspertami, przedstawia w ogólnym zarysie nie tylko cztery filary terapii chińskiej (akupunkturę, ziołolecznictwo, dietę, masaż tuina i ćwiczenia qigong), ale też inne formy praktyki chińskiej, które – jak obecnie się uznaje – przyczyniają się do utrzymania zdrowia, na przykład doskonalenie umysłu, astrologię, feng shui, a nawet yi jing.
Książka jest doskonale udokumentowana, a dodatkowo zawiera załącznik Akupunktura oparta na dowodach naukowych.

Medycyna chińska w praktyce ze względu na szczegółowy, a jednocześnie prosty układ treści stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Można ją również polecić laikowi jako szczegółowe wprowadzenie do koncepcji medycyny chińskiej.

Galaktyka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-757-9592-9

Tytuł oryginalny: Chinese Medicine Revisited: A Western View of Chinese Medicine

Liczba stron: 592

Format: 18.0x24.7

Cena katalogowa: 139,90 zł

Tłumaczenie: Marta Nizioł-Wojniusz, Michał Iwanicki