McCartney w rozmowach

Nover Paul Du

McCartney w rozmowach

49,90 zł

3613

 

O McCartneyu jego słowami – wyjątkowa biografia sir Paula!
W 1989 r. londyńskie biuro Paula McCartneya skontaktowało się z młodym dziennikarzem i zaprosiło go do przeprowadzenia wywiadu ze słynnym muzykiem. Obaj panowie spotykali się już przedtem i zawsze świetnie się rozumieli.
W kolejnych latach Paul Du Noyer spotykał się, rozmawiał i współpracował blisko z Paulem McCartneyem. Ich konwersacja obejmowała rozmaite tematy, między innymi życie i muzykę w okresie działalności McCartneya w The Beatles, a potem Wings, a także jego prywatne opinie na temat Johna Lennona i ukochanej żony Lindy. Du Noyer rozmawiał z McCartneyem w ciągu ostatnich lat wiele razy – z pewnością dużo częściej niż jakikolwiek inny dziennikarz.
McCartney w rozmowach, książka napisana z błogosławieństwem samego Paula, jest zwieńczeniem długiej znajomości dziennikarza z eksbeatlesem. Łączy najskrytsze wyznania McCartneya ze spostrzeżeniami Du Noyera, dzięki czemu autorowi udało się nakreślić wierny literacki portret, obejmujący całą muzyczną karierę jego rozmówcy. Oto sir Paul McCartney we własnej osobie.

„Właśnie narodził się nowy, wspaniały bestseller, obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego beatlemaniaka. Kciuki w górę, aż do nieba!“ MOJO
„Szczera, fascynująca książka, która chwilami potrafi chwycić czytelnika za gardło“. ROLLING STONE
„McCartney w rozmowach Paula Du Noyera jest moim skromnym zdaniem najlepszą biografią wszech czasów, która nareszcie pozwala dobrze zrozumieć McCartneya. (…) Jak powiedział sam Paul podczas rozmowy dotyczącej pewnego wydarzenia z okresu beatlesowskiego: – Istnieje wiele relacji na ten temat. Zależy, komu uwierzysz. Ja wierzę sobie. Dlatego właśnie (…) jest tak znakomitą lekturą: czytelnik tej książki dowiaduje się, co powiedział sam artysta, a nie siostra ciotki mleczarza jego brata“. Geoff Baker

Bukowy Las
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-807-4033-4

Tytuł oryginalny: Conversations with McCartney

Liczba stron: 392

Format: 155x240mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Studencki