Matematyka poznać zrozumieć 2 Zbiór zadań Zakres rozszerzony Szkoła ponadgimnazjalna

Ciszkowska Aleksandra, Przychoda Alina, Łaszczyk Zygmunt

Matematyka poznać zrozumieć 2 Zbiór zadań Zakres rozszerzony Szkoła ponadgimnazjalna

36,90 zł

3367

 

Zbiór zadań jest uzupełnieniem podręcznika Matematyka. Poznać, zrozumieć. Kształcenie w zakresie rozszerzonym dla uczniów klasy 2. liceum i technikum. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą przez rozwiązywanie zadań zdobyć i utrwalić umiejętności matematyczne wymagane na egzaminie maturalnym zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Zbiór zadań składa się z 8 rozdziałów, które odpowiadają kolejnym rozdziałom podręcznika Matematyka. Poznać, zrozumieć. Kształcenie w zakresie rozszerzonym dla klasy 2. W każdym z nich zadania zostały podzielone na otwarte i zamknięte. Ułożono je zgodnie z kolejnością tematów w poszczególnych rozdziałach podręcznika oraz według wzrastającego stopnia trudności. Zadania, które wykraczają poza podstawę programową oznaczono paskiem na marginesie.

W zbiorze, poza typowymi zadaniami dla zakresu rozszerzonego, znajdują się zadania trudniejsze, oznaczone gwiazdką. Na końcu zbioru znajdują się odpowiedzi do prawie wszystkich zadań, a do wielu trudniejszych dołączono krótkie wskazówki.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-3485-2

Liczba stron: 176

Format: 170x240mm

Cena katalogowa: 36,90 zł