Marzenie panny Benson

Rachel Joyce

Marzenie panny Benson

7.4

(222 ocen) wspólnie z

49,99 zł

3349

 

Brawurowa opowieść o sile kobiecej przyjaźni

Mając lat dziesięć, Margery Benson się zakochała. Mając lat czterdzieści sześć, uświadamia sobie, że to ostatni moment, by odnaleźć tę miłość i zacząć wszystko od nowa. Rzuca pracę nauczycielki i postanawia podążyć za marzeniem z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, który przed laty oczarował ją na ilustracji w książce o niesamowitych stworzeniach.

Na jej ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta na ekspedycję do Nowej Kaledonii zgłasza się niejaka Enid Pretty. Ubrana w jasnoróżowy kostium blondynka nie wygląda na osobę, która ma jakiekolwiek pojęcie o takich wyprawach. Margery nie znosi jej od pierwszego wejrzenia, ale nie ma wyboru. Jeśli chce wyruszyć w podróż, jest skazana na Enid…

Rachel Joyce w olśniewający sposób opowiada o tym, co można odnaleźć, jeśli naprawdę się tego pragnie, a także o tym, co to znaczy być kobietą. Przede wszystkim jednak Marzenie panny Benson to niezwykła historia o sile kobiecej przyjaźni, dzięki której można osiągnąć nawet to, co wydaje się niemożliwe, i przeżyć przygodę, która zmieni życie.

Bestseller „New York Timesa”
Wilbur Smith Adventure Writing Prize
Najlepsza książka 2020 roku według „Woman & Home”, „Daily Mail”, „Bookmark” i „Good Housekeeping”Rachel Joyce jest brytyjską pisarką. Jej debiutancka powieść Niezwykła wędrówka Harolda Fry znalazła się na długiej liście nominowanych do Man Booker Prize 2012 oraz krótkiej do Commonwealth Book Prize i sprzedała się w 4 milionach egzemplarzy. Status bestsellerów zyskały też pozostałe książki Joyce, tłumaczone na 36 języków. Na podstawie 2 powstają adaptacje filmowe.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-6493-9

Liczba stron: 400

Znak

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Tłumaczenie: Dominika Chylińska

Rok wydania: 2022

Zajrzyj do środka

Komentarze nie są potwierdzone zakupem