Martwe popołudnie

Mariusz Czubaj

Martwe popołudnie

6.2

(331 ocen) wspólnie z

33,00

Upalne lato 2013 roku. W hotelu w Gdańsku zostaje zastrzelony polski parlamentarzysta. Motywy zabójstwa nie są jasne, a egzekucja budzi niepokój wśród polityków i urzędników państwowych. Zamordowany był członkiem komisji do spraw służb specjalnych, zaś przy zwłokach znaleziono amfetaminę.

Kilka tygodni później Marcin Hłasko - niegdyś policjant, a dziś ekspert zajmujący się sprawami bezpieczeństwa w firmach - dostaje prywatne zlecenie. Hłasko ma odnaleźć byłego dziennikarza i specjalistę od marketingu politycznego, Daniela Okońskiego. Okazuje się, że mężczyzna pracował nad biografią wpływowego polskiego biznesmena i pewnego dnia zniknął bez śladu. Hłasko przyjmuje zlecenie bez zbytniego entuzjazmu; teraz zamiast przesiadywać w domku fińskim na Jazdowie krąży po warszawskich slumsach i hipsterskich klubach na Placu Zbawiciela, styka się, jak sam mówi, z polską Świętą Trójcą, czyli przenikającym się światem polityki, biznesu i mediów. Sprawa, która początkowo wydawała mu się banalna przybiera inny kształt, gdy dowiaduje się, że Okoński nie był jedynym, który zaginął w ostatnim czasie.

Hłasko stopniowo odkrywa ślady prowadzące do zdarzeń sprzed wielu lat. I niektórzy zrobią wszystko, by detektyw zabrał zdobytą wiedzę do grobu.

Albatros
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami, wydanie pierwsze

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5831-7

EAN: 9788378858317

Liczba stron: 351

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 33,00 zł

Rok wydania: 2014

Komentarze nie są potwierdzone zakupem