Mam na imię Zero

Luigi Ballerini

Mam na imię Zero

26,90 zł

1645

 

Zero nigdy jeszcze nie dotknął żadnej żywej istoty, nie doświadczył zimna ani gorąca, nie wie, co to wiatr i śnieg. Żył w Świecie, strzeżonej przestrzeni, gdzie został wyszkolony do pilotowania wojskowych dronów. Jego przewodniczką była Madar: głos, który go nagradzał i pocieszał. Kiedy pewnego dnia w Świecie zapadła ciemność, Zero uznał, że to nowy sprawdzian jego umiejętności. Zdołał wydostać się na zewnątrz. Do prawdziwego świata, w którym występują śnieg i mróz, a komunikacja nie odbywa się za pośrednictwem ekranów dotykowych… Czy nauczy się w nim funkcjonować? Niełatwo zapomnieć, jak się zostało wychowanym…
Wirtualny Świat, złożony z nieprzerwanej gotowości, intensywnych szkoleń i realizowania celów. Mimowolna ucieczka i zderzenie z rzeczywistym światem.
Zero musi wybrać. Wrócić? Zmierzyć się z nowym życiem? Co jest właściwe? I do jakiego świata naprawdę należy?
Luigi Ballerini, lekarz i psychoterapeuta, mieszka w Mediolanie z żoną i czwórką dzieci, i uważa, że ma w życiu wielkie szczęście, bo spotyka wielu młodych ludzi. Niektórzy z nich przychodzą do jego gabinetu na terapię, innych spotyka w szkołach i domach kultury podczas wieczorów autorskich albo na kursach pisania dla młodzieży. Regularnie publikuje w prasie artykuły o szkole i wychowaniu. Od lat pisze powieści dla dzieci i młodzieży. W 2014 roku otrzymał prestiżową Nagrodę imienia H.Ch. Andersena.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3269-7

Tytuł oryginalny: Io sono Zero

Liczba stron: 240

Format: 19.1x13.7

Cena katalogowa: 26,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień

Cena pakietu

71,80 zł

4339

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka