Mali mężczyźni Mali mężczyźni

Louisa May Alcott

Mali mężczyźni Mali mężczyźni

44,90 zł

2673

 

„Mali mężczyźni”, to trzecia część częścią tetralogii Małych kobietek.

Książka przedstawia historię życia Jo Bhaer, jej męża i dzieciaków ze szkoły w Plumfield. Śmierć szwagra Alcott była bezpośrednią inspiracją do napisania tej książki - wątek ten pojawia się w jednym z ostatnich rozdziałów. Choć wszystkie części cyklu są niezwykle bajkowe, w większości opierały się na wydarzeniach z życia autorki, nadając im tym samym dodatkowego znaczenia i kolorytu.

MG
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-777-9629-0

Tytuł oryginalny: The Little Man

Liczba stron: 500

MG

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Zofia Grabowska

Luiza Karpacka

Ulubiona część

To zdecydowanie moja ulubiona część cyklu. Tommy Bangs do złudzenia przypominał mi bardzo ważną dla mnie osobę, uwielbiam profesora i atmosferę panującą w domostwie. To zdumiewające, że ta powieść jest tak sędziwa, a jednocześnie tak urzekająca i aktualna. Dużym plusem wpływającym na odbiór tej książki jest też fakt, że większość sytuacji opisanych w książce, była inspirowana wydarzeniami z życia autorki. Nie potrafię powiedzieć o „Małych mężczyznach" złego słowa!

Natalia Płachecka

Cudowny cykl

Muszę przyznać, że o całej serii autorstwa Louisy May Alcott dowiedziałam się dopiero po obejrzeniu filmu z 2019 roku „Małe kobietki". Kinowa adaptacja rozkochała mnie w sobie, dlatego też od razu po seansie zapragnęłam dowiedzieć się jak najwięcej o autorce i jej twórczości. Poskutkowało to tym, że obecnie przeczytałam już wszystkie trzy części i z utęsknieniem czekam na kolejną.

Urszula Klimczyk

Bardzo ważna dla mnie

Mali mężczyźni to bez wątpienia jedna z tych książek, których nie zapomnę do końca życia. Jest doskonała, urzekająca, inspirująca - mogłabym wypisywać takie epitety w nieskończoność. Książkę przeczytałam już wiele razy, odświeżając sobie co trochę wspomnienia, ona działa na mnie jak najlepsze remedium w gorszych momentach, co więcej za każdym razem odkrywam w niej nowe, wartościowe fragmenty, które poprzednim razem gdzieś mi umykały. Polecam z całego serca!

Cena pakietu

84,80 zł

5067

Cena pakietu

84,80 zł

5067