Lekarz z Auschwitz

Szymon Nowak

Lekarz z Auschwitz

39,90 zł

2508

 

Styczeń 1945 r., w Auschwitz-Birkenau pozostaje 4800 więźniów, którzy nie nadawali się nawet do pędzenia na zachód w marszach śmierci. Komory gazowe wysadzono w powietrze, a wojska sowieckie wdzierają się w głąb obrony hitlerowskiej w takim tempie, że obozowi SS-mani nie zdążyli zabić garstki ocaleńców.

5 lutego, Józef Bellert wraz z grupą ponad trzydziestu krakowskich lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do Oświęcimia. Przez osiem miesięcy prowadzi prawdopodobnie największy szpital polowy w Europie. Mimo braku kanalizacji, wody jedzenia i leków niesie pomoc medyczną wyzwolonym więźniom. Jego pacjenci ważą średnio 25-30 kg. Boją się ludzi w kitlach i strzykawek, które kojarzą im się z zastrzykami z fenolu, którymi niemieccy zwyrodnialcy uśmiercali chorych więźniów.

Trudno w to uwierzyć, ale z 4800 chorych przywrócił do życia i zdrowia 4400 pacjentów.

Józef Bellert - cichy bohater, którego biografią można obdzielić kilkanaście osób. Konspirator PPS, żołnierz Legionów i sanitariusz brygady Piłsudskiego, działacz niepodległościowy i społeczny, żołnierz września 1939 i Powstaniec Warszawski. Skromny lekarz powiatowy z Pińczowa.

Fronda
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-661-7788-8

Liczba stron: 336

Format: 160x225mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Lekarz z Auschwitz - Szymon Nowak

Ewa Szujska

Gorąco polecam!

Ciekawa książka o wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz losach byłych więźniów. Książka przedstawia postać Józefa Bellerta, który jako lekarz za wszelką cenę starał się pomagać potrzebującym, schorowanym i wygłodniałym. Książka z całą pewnością jest warta przeczytania. 


Ola Dudziak

Koniecznie do przeczytania

Książka opowiada o losach i działaniach lekarza Józefa Bellerta, który 1945 roku przyjechał do Oświęcimia wraz z grupą innych lekarzy i pielęgniarek, gdzie po wyzwoleniu obozu zostało w nim 4800 więźniów. 

W "Lekarzu z Auschwitz" poznajemy bohaterską postawę lekarza, który nie bał się ruszyć z pomocą ludziom, którzy zostali skazani na śmierć. Książkę czyta się bardzo dobrze, a wszelkie opisy w niej zawarte nie przytłaczają. Według mnie bardzo dużym plusem lektury są zamieszczone liczne ilustracje. Gorąco polecam tę książkę, jest to naprawdę kawał dobrej literatury. 

Justyna Morawiec

Niesamowita historia

Niesamowita historia o tym jak bardzo zawód lekarza i pielęgniarki jest potrzebny. Historia o tym jak grupa medyków porzuca swoje dotychczasowe życie aby ruszyć do miejsca z którego na każdym kroku czuć śmierć i cierpienie. Bardzo wzruszającą historia o dobroci ludzkiej i o tym, że warto pomagać. Uważam, że każdy powinien przeczytać taką książkę aby docenić trud z jakim mierzyli się i mierzą lekarz, pielęgniarki i inni pracownicy medyczni. 

Cena pakietu

79,80 zł

4708

Cena pakietu

79,80 zł

4902

Cena pakietu

94,80 zł

5802

Cena pakietu

94,80 zł

5802

Cena pakietu

79,80 zł

4902

Cena pakietu

89,80 zł

5502