Lekarka więzienna Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

Amanda Brown

Lekarka więzienna Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

39,90 zł

2574

 

Jak wygląda świat lekarki więziennej? Przemoc, narkotyki i samobójstwa to chleb powszechny. Zadaniem lekarza jest zwalczanie ludzkiego cierpienia, ale jak pomagać i opiekować się osobami, które dopuściły się w swoim życiu niewyobrażalnych okrucieństw? Lekarze więzienni bezapelacyjnie zobowiązani są ukoić uśmierzyć ból największych zbrodnialców w historii.

Doktor Amanda Brown pracowała m.in. w słynnym zakładzie karnym Wormwood Scrubs i największym europejskim więzieniu dla kobiet w Bronzefield. W tej książce dzieli się najbardziej intymnymi, smutnymi, przerażającymi i nieraz radosnymi doświadczeniami osadzonych, a także historiami, które które ukształtowały ją jako lekarkę i miały wpływ na to jakim jest człowiekiem.
To czego dopuścił się pacjent nie jest istotne - dopóki będzie wymagał pomocy, ona nie zaprzestanie go leczyć.

Przed tobą historie, które na zawsze zapiszą się w pamięci.

„Szybko się zorientowałam, że znaczny procent kobiet przebywających w tej placówce to w rzeczywistości ofiary. To może najbardziej uderzający fakt odnoszący się do więźniarek. Ich opowieści o wykorzystywaniu, o biciu, gwałceniu i podporządkowywaniu zarówno fizycznym, jak i psychicznym, były ogromnie przejmujące.” (fragment książki)

„W półmroku, jak zmięty łach na betonowej posadzce, leżał mężczyzna po siedemdziesiątce. Pomarszczone, żylaste ciało było całe we krwi i sińcach. W oczy rzucała się różnica długości nóg; odniosłam wrażenie, że ma uszkodzoną kość udową. Obrażenia wewnętrzne mogły być – i zapewne były – jeszcze poważniejsze, możliwe, że zagrażające życiu. (…) Skóra siniała od obrażeń. Cienkie siwe włosy kleiły się od potu i krwi. Zapytałam strażnika, czy wie, dlaczego ten człowiek został pobity.
– Odkryli, za co siedzi, pani doktor – odparł, patrząc na mnie porozumiewawczo. – To zbok.
Ten staruszek był więc pedofilem, tak jak przypuszczałam.
Pewne zbrodnie i akty przemocy tak dalece nie mieszczą mi się w głowie, że aby działać, wolno mi dopuszczać do siebie myśli o nich. Nie mogłam widzieć w tym człowieku nikogo więcej niż starca, którego brutalnie pobito. Musiał być przerażony, kiedy go dopadli, wepchnęli w kąt niewidoczny dla kamer bezpieczeństwa, całą grupą, przed którą raczej nie potrafiłby się obronić. Prawdopodobnie myślał, że ma umrzeć. Możliwe, iż miał rację.” (fragment książki)

Feeria
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-663-8048-6

Tytuł oryginalny: The Prison Doctor

Liczba stron: 280

Feeria

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski

Ewelina Fik

bardzo ciekawa

Myślę, że każdy z nas powinien sięgnąć po tę pozycję. Doktor Amanda w niesamowity sposób przedstawia sytuacje mające miejsce w więziennych celach. Sytuacje szokujące, smutne, a niektóre zabawne. Książka budząca masę emocji.

Gosia Szybiak

Mocna

Wielu z nas nie docenia i nie zdaje sobie sprawy z jak ciężka pracą każdego dnia mierzy się lekarka więzienna. Jak bardzo musi być silna i odporna. Niepewność tego co wydarzy się jak po dźwięku alarmu dobiegnie do celi...

Kornelia K.

warta przeczytania

Książka, która wnosi do naszego życia nowe pogląd na ludzi znajdujących się w więzieniu. Udowadnia nam, że nie należy oceniać drugiego człowieka bez poznania jego przeszłości. Aby móc oceniać innych powinniśmy pierwsze przyjrzeć się nam samym.. Jestem przekonana, że książka ta skłoni Was do refleksji.

Cena pakietu

84,80 zł

5268

Cena pakietu

79,80 zł

4968

Cena pakietu

79,80 zł

4968

Cena pakietu

79,80 zł

4968

Cena pakietu

79,80 zł

4968

Cena pakietu

76,80 zł

4788

Cena pakietu

84,80 zł

5268