Kościół na straży polskiej wolności Czas walki z Bogiem Tom 4

Andrzej Nowak

Kościół na straży polskiej wolności Czas walki z Bogiem Tom 4

5.4

(7 ocen) wspólnie z

93,45 zł

7009

 

Tak jeszcze nikt nie przedstawiał dziejów i Kościoła, i narodu – nie tylko w Polsce. Nowa seria wydawnicza Białego Kruka „KOŚCIÓŁ NA STRAŻY POLSKIEJ WOLNOŚCI” to cztery najwyższej jakości edytorskiej i graficznej tomy ukazujące zależność losów Polaków od wiary katolickiej – i odwrotnie.
W czasach, które Boga, Krzyż i Kościół starają się zepchnąć na margines życia narodowego, to dzieło jest pierwszym na taką skalę i niepowtarzalnym świadectwem naszej wdzięczności dla polskiego duchowieństwa, tak bardzo potrzebnego nam w czasach liberalizmu i nihilizmu. Seria podzielona została na cztery chronologiczne części; każdy tom jest niezależnym dziełem wybitnego znawcy tematu. Przekaz wzbogaca świetny materiał ilustracyjny.

„Czas walki z Bogiem”
Serię rozpoczyna tom czwarty pt. „Czas walki z Bogiem” autorstwa jednego z najpopularniejszych obecnie historyków prof. Andrzeja Nowaka (UJ). Nowak ukazuje rolę polskiego kleru i Kościoła w najdramatyczniejszych dla niego chwilach, w latach 1917-1991. Dramatyzmowi czasów odpowiada dramatyzm słowa wybitnego autora wzmocniony jeszcze budzącymi czasem nawet grozę fotografiami. Wiele nieznanych faktów. Kiedy patrzy się z perspektywy czasu na lata 1917-1991, to widać, jak niezwykle mocny musiał być naród polski i Kościół katolicki w obliczu tylu ataków. Nie unicestwiły wiary i polskości ani sowieckie łagry, ani niemieckie krematoria i szubienice, ani stalinowskie więzienia. Ani propaganda, ani brutalna siła. Trwamy!
„Czas walki z Bogiem”, choć chronologiczne czwarty w kolejności, otwiera serię, bowiem wydany został specjalnie na 30. rocznicę stanu wojennego.

Pozostałe tomy serii:
Tom I "Czas Piastów i Jagiellonów" - prof. Krzysztof Ożóg
Tom II „Czas królów elekcyjnych” - prof. Józef Szaniawski
Tom III "Czas zaborów" - dr Martyna Deszczyńska

Biały Kruk
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-3124-4

Liczba stron: 200

Format: 205x250mm

Cena katalogowa: 93,45 zł