Kołysanka z Auschwitz / Dzieci żółtej gwiazdy Pakiet

Mario Escobar

Kołysanka z Auschwitz / Dzieci żółtej gwiazdy Pakiet

59,90 zł

3731

 

Bestsellerowe powieści Mario Escobara
Poruszające historie, które zostają w pamięci na długo. W pakiecie znajdują się książki:
„Kołysanka z Auschwitz”
Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować.
Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja nasłana przez SS. Najbliżsi Helene mają opuścić mieszkanie i zostać zesłani do obozu Auschwitz-Birkenau. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez rodziny i dobrowolnie decyduje się na zesłanie do obozowego piekła.
Gdy doktor Mengele zleca założenie przedszkola, wyznacza Helene do opieki nad obozowymi dziećmi. Mają zająć baraki obok jego laboratorium. Kobieta nie ma złudzeń co do jego okrutnych intencji. Wspólnie z innymi więźniarkami zaczyna rozpaczliwą walkę o obozowe dzieci. Każdego dnia próbuje złagodzić ich cierpienia, chociaż wie, że los jej podopiecznych jest z góry przesądzony.
„Dzieci żółtej gwiazdy”
Niezwykła opowieść o dramatycznej ucieczce dzieci przed koszmarem wojny. Młodzi bracia Jakob i Moise przemierzają okupowaną przez Nazistów Francję, aby odnaleźć ukochanych rodziców.

Wydawnictwo Kobiece
Oprawa: Pudełko kartonowe

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-666-5419-8

Tytuł oryginalny: Canción de cuna de Auschwitz / Los ninos de la estrella amarilla

Liczba stron: 648

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Cena pakietu

99,80 zł

6125

Cena pakietu

104,80 zł

6425

Cena pakietu

99,80 zł

6125