Kastratka

Iny Lorentz

Kastratka

39,90 zł

2470

 

Giulia, jedenastoletnia bohaterka, jedyna córka kapelmistrza dorastała wśród swoich śpiewających braci. Sama śpiewa z największą przyjemnością i z najmniejszym trudem. Niestety nie może należeć do chóru swojego ojca, gdyż Kościół epoki renesansu coraz bardziej ogranicza prawa kobiet i nie pozwala im nawet na głośną modlitwę. Wierni widzą w kobietach tylko grzesznice, które nie zasługują na przebywanie w świętym miejscu.
Kiedy jeden z braci nieoczekiwanie przechodzi przez mutację, pozbawia tym samym chór solisty. W niedalekiej perspektywie szykuje się wystąpienie przed ważnymi gośćmi, a przez to jego rolę przejmuje Giulia, która występuje przebrana za chłopca.
Wystąpienie przynosi ogromny sukces, co sprawia, że pojawia się propozycja kastracji solisty w celu pozostawienia jego wspaniałego głosu.
Z tego powodu dziewczynka wraz z ojcem muszą uciekać z miasta. Ten natomiast skuszony bogactwem i sławą decyduje się na kontynuację oszustwa i nakazuje córce występować w roli młodego kastrata na włoskich dworach. Niestety w jednym z nich spotyka młodego mężczyznę, który od początku jej się podoba. Wtedy przyjęta dla niej rola staje się jej przekleństwem.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-23

ISBN: 978-83-811-0667-2

Tytuł oryginalny: Die Kastratin

Liczba stron: 420

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Barbara Niedźwiecka

Bożena O.

Jeszcze nieraz ją przeczytam

A.

Super!

Małgorzata

Dobrze, że nie żyjemy w renesansie!

Cena pakietu

79,80 zł

4864

Cena pakietu

79,80 zł

4864