Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy

Christopher Hale

Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy

49,90 zł

3343

Książka, która wstrząsnęła sumieniem Europy

Szaleńcze nazistowskie przedsięwzięcie - zamordować miliony ludzi, zlikwidować całe narody. Ludobójstwo przez Niemców zaplanowane i przez Niemców wcielane w życie. To tylko część prawdy - wygodna, ale celowo zafałszowana wizja II wojny światowej. Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Chorwaci, Holendrzy, Bośniacy, Duńczycy, Rumuni... To oni wzięli udział w orgii mordów na skrwawionych, także polskich, ziemiach.

Milion ochotników z całej Europy zgłosiło swój akces do szaleńczego eksterminacyjnego projektu pod sztandarami Waffen SS. Chcieli wykazać, że są godni reprezentować nową Europę - Europę nadludzi Heinricha Himmlera. Dziś w Rydze czy we Lwowie nierzadko są uważani za bohaterów narodowowyzwoleńczej sprawy. Książka Christophera Hale'a nie pozwala zapomnieć, kim naprawdę byli ci, którym dziś stawia się pomniki.  

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-08-20

ISBN: 978-83-240-2217-5

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 544

Znak

Format: 158 x 225

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Miłosz Habura

Michael Burleigh

”Książka fascynująca i oparta na dogłębnych badaniach.”

David Mathieson, „Tribune Magazine”

”Jeśli najlepsze prace historyczne to te, które rzucają światło na teraźniejszość, to trzeba powiedzieć, że Kaci Hitlera doskonale wywiązują się z tej roli.”

Ciekawostki historyczne

W ramach Waffen-SS utworzono kilkadziesiąt mniejszych i większych oddziałów sojuszniczych, złożonych z przedstawicieli niemal wszystkich narodów Europy. Najwięcej kontrowersji zawsze budziło powołanie ukraińskiej dywizji „Galizien”, zwerbowanej ze znienawidzonych przez Niemców Słowian („Ukraińcy są w rzeczywistości Niemcami? Sekret ukraińskiej dywizji Waffen-SS”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

29 kwietnia 1945 roku, na dzień przed swoim samobójstwem, Hitler nagle uświadomił sobie, że mógł łatwo wygrać II wojnę światową. Wystarczyło… połączyć nazizm z dżihadem i rozpocząć świętą ofensywę w imieniu proroka! („Nazistowski dżihad. Czy Hitler mógł wygrać wojnę dzięki islamowi?”). Zobacz więcej >>