Joyland

Stephen King

Joyland

35,90 zł

2314

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca!

Devin Jones, student college''u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu - i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...
Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się - i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

"Joyland" to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak "Zielona Mila" czy "Skazani na Shawshank". To jednocześnie kryminał,horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: "Miasteczko Salem", "Misery", "Pod kopułą", "Dallas 63" czy "Lśnienie", którego kontynuacja ukaże się niebawem nakładem Prószyński i S-ka. Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

Prószyński i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7839-535-5

Liczba stron: 336

Prószyński i S-ka

Format: 142x202mm

Cena katalogowa: 35,90 zł

Rok wydania: 2013

 

„Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności."

„Entertainment Weekly”

„King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą… To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku."

„Playboy”

„Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.

„Time”

„Stephen King jest jak zwykle znakomity."

„Wall Street Journal”

„King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość."

„USA Today”

„King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc."

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka