Jack Reacher: Lepiej już umrzeć

Lee Child, Andrew Child

Jack Reacher: Lepiej już umrzeć

6.4

(462 ocen) wspólnie z

29,96

 

Kolejna powieść o wyczynach kultowej postaci, jaką jest Jack Reacher. Także i tym razem Lee Child nie zawodzi fanów tego groźnego i zawadiackiego jednocześnie mężczyzny. Natura Reachera nie pozwoliła mu bowiem przejść obojętnie obok kolejnej pełnej chaosu i akcji sprawy, która początkowo przecież nawet go nie dotyczyła.

CI, KTÓRZY WEJDĄ MU W DROGĘ, WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ BĘDĄ MUSIELI SIĘ PRZEKONAĆ, ŻE… LEPIEJ JUŻ UMRZEĆ.
BO REACHER JEST GENETYCZNIE ZAPROGRAMOWANY DO TEGO, BY ZWYCIĘŻAĆ. I JEŚLI NIE DA SIĘ INACZEJ, SIĘGA PO ŚRODKI OSTATECZNE.

Kiedy obudził się tego dnia, nie planował troszczyć się o to, by grabarzom nie zabrakło pracy. Nie miał też w planach spędzenia nocy w kostnicy… jako trup. Nie zamierzał również zatrzymywać się w miasteczku w Arizonie, które czasy świetności już dawno ma za sobą. Zresztą w ogóle się tam nie wybierał.
Cały Reacher – zmierza tam, dokąd prowadzi go wzrok albo dokąd go podwiozą.
Na drodze pod Los Gemelos na granicy z Meksykiem spotyka Michaelę Fenton, która urządza zasadzkę na ludzi tajemniczego Dendonckera – miejscowego wcielenia zła. Michaela, była agentka FBI, musi do niego dotrzeć, by dowiedzieć się, co się stało z jej bratem. I prosi Reachera o pomoc. Ten nie ma ochoty odgrywać roli rycerza na białym koniu – woli chodzić pieszo albo jeździć autostopem – i pakować się w kłopoty. Ale po pierwsze, zaczyna lubić tę dzielną kobietę. A po drugie, zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tylko o uratowanie jej brata, lecz być może także setek, a nawet tysięcy istnień ludzkich.

Jack Reacher to współczesny rycerz w lśniącej zbroi. Kultowa postać literacka.
„Literary Review”

Reacher zajmuje czołowe miejsce w panteonie amerykańskich bohaterów powieści sensacyjnych. Potrafi nie tylko działać, ale też myśleć. I nawet się wysłowić!
„New York Times”

Jack Reacher to fantastyczna postać literacka. Twardy, milczący, a jednocześnie wrażliwy…
„People”

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

EAN: 9788382158250

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Rok wydania: 2022

Komentarze nie są potwierdzone zakupem