Instytut

Stephen King

Instytut

7.6

(5615 ocen) wspólnie z

47,90 zł

3373

 

W domu znajdującym się przy cichej ulicy na przedmieściach Minneapolis intruzi po cichu mordują rodziców Luke’a Ellisa, a jego porywają do czarnego SUV-a. Cała operacja zajmuje im mniej niż dwie minuty.

Dwunastoletni Luke budzi się w pokoju, który jest bardzo podobny do jego własnego. Jedynym szczegółem je różniącym jest fakt, że w pomieszczeniu, w którym się znajduje nie ma okien. Po pewnym czasie odkrywa, że za jego drzwiami są kolejne drzwi prowadzące do dzieci posiadających wyjątkowe i specjalne talenty, którymi są telekineza i telepatia. To te cechy zdecydowały o tym, że zostały porwane i umieszczone w Instytucie. W tym miejscu pracownicy są pozbawieni jakichkolwiek skrupułów. Jeśli podczas testów i zabiegów postarasz się i zrobisz wszystko jak należy - otrzymasz nagrodę, a jeśli nie to kara będzie wyjątkowo brutalna.

Kiedy kolejna osoba znika z Instytutu, Luke z coraz większą desperacja pragnie się wydostać i uzyskać pomoc. Nikomu jednak to tej pory nie udało się uciec. Czy jemu się uda?


Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-09-11

Liczba stron: 672

Albatros

Format: 14x20.5 cm

Cena katalogowa: 47,90 zł

Audiobook książki - zapowiedź

Julia Malec

Z nadprzyrodzoną nutą

Nie czytałam nigdy wcześniej książek autorstwa Stephena Kinga, co wiem, że może być dziwne. Wiele razy mi polecano jego powieści, ale nigdy nie mogłam się przełamać, ponieważ bałam się, że się zawiodę. ,,Instytut'' to pierwsza pozycja, którą przeczytałam i już jestem pewna, że nie jest ostatnia. Rozumiem co wiele moich znajomych ma na myśli, mówiąc o jego książkach i o nim jako wybitnym pisarzu. Co do ,,Instytutu'' to pozycja wciąga bez żadnego ostrzeżenia i do samego końca nie pozwala się od niej uwalić.

Sandra Chmiel

W czołówce najlepszych

Fabuła jest wciągająca, już od pierwszych stron zostaje się porwanym w wir wydarzeń. Mam wrażenie, że to chyba jedna z lepszych pozycji napisanych przez autora. Od zawsze podobało mi się, że podczas czytania jego książek jest odczuwany dreszczyk emocji oraz co chwila zmierzamy się z tajemnicami pełnymi mroku. W tej pozycji bardzo młodzi ludzie stają oko w oko z wszechobecnym złem. Czy jednak mogą coś poradzić? Podczas czytania czułam się jakbym oglądała film i już nie mogę doczekać się, aż przedstawiona historia zostanie zekranizowana. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie, które daje do myślenia i jest dość logiczne jak na podjętą tematykę.

Iwona Grzegorczyk

Wielki powrót

King jak zwykle nie zawodzi ani odrobinę! ,,Instytut'' to powieść, która bardzo mi się podobała. Czułam się jakbym czytała jedną z dawniej wydanych powieści autora. Jest zachowany ten sam klimat co kiedyś. Od książki nie mogłam się oderwać ani na moment. Mistrz powrócił!