In vitro. Rozmowy intymne

Małgorzata Rozenek-Majdan

In vitro. Rozmowy intymne

39,99 zł

2551

 

Czym dokładnie jest in vitro? Jak wygląda procedura? Co się dzieje z mrożonymi zarodkami? Co przeżywają pary, które przez lata nieskutecznie starają się o dziecko? Czy in vitro jest moralne?
Trzynaście rozmów i jeden temat - in vitro. Małgorzata Rozenek-Majdan wciela się w rolę dziennikarki i zadaje trudne pytania lekarzom, embriologom, seksuologom. Rozmawia z pierwszą Polką, która urodziła dzięki in vitro, oraz z kobietą, która padła ofiarą pomyłki in vitro i urodziła nie swoje dziecko. Autorka oddała głos również księdzu dominikaninowi oraz parom, które szczerze opowiadają o swoich doświadczeniach walki o własne dziecko, a także dzieli się, po raz pierwszy tak otwarcie, swoją historią, która jest niezwykle trudną drogą do macierzyństwa.

Nawet 1,5 miliona par w Polsce walczy z niepłodnością. Szacuje się, że na świecie urodziło się ponad 8 milionów dzieci z in vitro. Mimo, że in vitro jest jedyną skuteczną metodą leczenia niepłodności, stosowaną i przebadaną na całym świecie, w Polsce ten temat wciąż budzi niezdrowe emocje, radykalnie dzieląc Polaków. Kościół i politycy wykorzystują in vitro jako temat zastępczy. A przecież in vitro to nie procedury, ale ludzie, którzy mają twarz, serce i marzenia. To tysiące dzieci, których nigdy by nie było na świecie, gdyby nie pomoc lekarzy.

Prószyński i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-05-14

ISBN: 978-83-816-9067-6

Liczba stron: 288

Prószyński i S-ka

Format: 47mm x 208mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Cena pakietu

79,89 zł

4945

Cena pakietu

79,89 zł

4945

Cena pakietu

89,89 zł

5545

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka