Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Milena Kindziuk

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

39,90 zł

2904

 

Pierwsza biografia rodziców Papieża Jana Pawła II

Kim byli Emilia i Karol Wojtyłowie? Dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych? Dr Milena Kindziuk w poszukiwaniu odpowiedzi na te i inne pytania trafiła na niepublikowane wcześniej dokumenty i wspomnienia o rodzicach Papieża.

To dzięki zaufaniu Bożej opatrzności Karol Wojtyła przyszedł na świat, pomimo, że Emilii zalecano usunięcie ciąży. Ojciec nauczył go wierności modlitwie, szczególnie w tych najtrudniejszych momentach, kiedy trzeba było mierzyć się ze śmiercią, głodem i biedą.

Biografia ta stanowi wyjątkowy portret silnej, a zarazem pokornej rodziny, która do końca zaufała Bogu. Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego tego małżeństwa pozwoli nam jeszcze lepiej poznać rodziców Jana Pawła II, a Kościołowi da wielkich orędowników rodziny.

Esprit
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-0736-7

Liczba stron: 368

Esprit

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Krystyna Cukier

<><

Biografia Emilii i Karola Wojtyłów to niezwykła historia małżonków i rodziny, w której wychował się Ojciec Święty Jan Paweł II. Czytając każdy fragment książki można poczuć się częścią tej rodziny, co dowodzi ogromnego zaangażowania autorki w poszukiwaniu informacji dotyczących ich życia, pełnego trudów i nieustannego oddawania się woli Bożej. A do tego zamieszczone niesamowite fotografie, których nigdy dotąd nie widziałam oraz Modlitwa o beatyfikację Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów. Módlmy się w tej intencji! <><

Anastazja

Emilia i Karol Wojtyłowie

Prości, zwykli ludzie, a jednak niesamowici i święci! Tak dla mnie już są święci. Mam nadzieję, że wielu ludzi pozna ich prawdziwą historię i swoją modlitwą wyniesie na ołtarze!

Paulina

Rodzina !

Rodzina jest najważniejsza. To rodzice uczą nas wszystkiego od nowa i przekazują wiarę. Choć Karol Wojtyła szybko stracił swoich najbliższych, nauczył się od nich tego co najważniejsze w życiu. O Papieżu powstało już wiele książek, natomiast o jego rodzicach wiemy stosunkowo niewiele. Autorka dociera do faktów, o których nikt nie miał pojęcia. Można się od nich wiele nauczyć. Warto przeczytać i poznać tą wspaniałą, mam nadzieję niedługo świętą rodzinę. Obejmuje ich swoją modlitwą <><