Elżbieta i Filip Najsłynniejsza królewska para współczesnego świata

Iwona Kienzler

Elżbieta i Filip Najsłynniejsza królewska para współczesnego świata

7.1

(60 ocen) wspólnie z

27,89

 

Królowa Elżbieta II i jej mąż, książę Filip, przeżyli razem siedemdziesiąt trzy lata. Iwona Kienzler w swojej nowej książce odkrywa tajemnice najsłynniejszej współcześnie królewskiej pary. Ta historia rozpoczyna się od wstąpienia młodej, niespełna dwudziestosześcioletniej Elżbiety na tron, a kończy obrazem monarchini siedzącej samotnie w kościelnej ławce na pogrzebie swojego męża.
Autorka przygląda się trudnej roli, jaką pełnił Filip – królewski małżonek, a jednocześnie mężczyzna pragnący działać na własnych warunkach. Nie dość, że musiał się przyzwyczaić do życia na świeczniku, to jeszcze miał dojmującą świadomość, że nie będzie mu dane przekazać własnym dzieciom swojego nazwiska. Królowej również łatwo nie było – instytucja monarchii przeżyła za jej panowania kilka kryzysów, a samej władczyni nie ominęły skandale w rodzinach jej dzieci i wnuków.
Poznajmy dzieje niełatwej miłości Elżbiety II i Filipa, księcia Edynburga. Będziemy świadkami ich wzlotów i upadków, namiętności i pasji, a także trudności, z jakimi zmagają się wszystkie małżeństwa.

Lira Publishing
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-669-6692-5

Liczba stron: 320

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup audiobooka