Ekobiografia Krakowa

Autor zbiorowy

Ekobiografia Krakowa

6.7

(17 ocen) wspólnie z

44,90 zł

2999

Ekobiografia Krakowa to biografia wszystkich jego mieszkańców

Kraków. Miasto o bogatej i fascynującej historii. Znakomicie udokumentowanej i dogłębnie przebadanej. Zdawać by się mogło, że wiemy już o nim wszystko. Jednak czy mamy świadomość tego, jak wielki wpływ na historię miasta miało jego środowisko naturalne? Czy rozumiemy, że utrzymywanie tak ważnego ośrodka miejskiego w tym konkretnym miejscu było wyzwaniem nie tylko dziś, ale w każdej epoce?

Wybitni krakowscy badacze po raz pierwszy w Polsce opowiadają historię swojego miasta przez pryzmat jego środowiska. Pokazują wyjątkowy związek Krakowa ze światem przyrody. Zajmują się problemami miasta, które wytwarza i bezustanne gromadzi zanieczyszczenia.

Współczesne problemy ekologiczne Krakowa mają wielowiekowy rodowód. Jedynie spoglądając w przeszłość możemy zrozumieć powagę sytuacji i podjąć odpowiednie działania. Tylko dzięki temu może udać nam się sprostać wyzwaniom z którymi nie poradziły sobie poprzednie pokolenia. Dziś smog jest nieodłącznym elementem krakowskiego krajobrazu. Jednak czy musi być nim nadal?

Znak Horyzont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-12-31

ISBN: 978-83-240-5489-3

Liczba stron: 352

Znak Horyzont

Format: 158x225mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Zajrzyj do środka

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka